ایلان ماسک نمونه اولیه موشک عظیم مریخ نورد را به نمایش گذاشت

مدیر اجرایی اسپیس ایکس برخی جزئیات شگفت آور درباره مواد مورد استفاده برای ایجاد موشک جدید عظیم خود را به اشتراک گذاشت. اسپیس ایکس بیش از ۲۰ پرتاب را در سال ۲۰۱۸ مدیرت کرده، اما همچنان در حال کار بر روی پروژه بزرگتری در آینده است. در اوایل صبح روز دوشنبه کریسمس، ایلان ماسک تصویری از نمونه اولیه موشک در دست ساختش با نام starship را منتشر کرد.

استارشیپ، نام جدید راکت عظیمی است که قبلا BFR نام داشت. اسپیس ایکس قصد دارد از این راکت برای فرستادن افراد دور ماه، به مریخ و سفر های فوق العاده سریع بین المللی از راه فضا استفاده کند.

تصویر منتشر شده، مقیاسی از ایده‌ی اندازه موشک را ارائه می دهد که اسپیس ایکس اعلام کرد این راکت به میزان قابل توجهی بزرگتر و قدرتمند تر از موشک Saturn v که فضانوردان آپولو را به ماه برد خواهد بود.مریخ نورد

ماسک توییت کرد:

نمونه اولیه این راکت عظیم که در آزمایشگاه اسپیس ایکس در تگزاس ساخته شده است یک پوسته استیل ضد زنگ دارد.

در نظرات بعدی او گفت:

استیل بهتر از فیبر کربن سبک از دمای بالا محافظت میکند.

وی همچنین افزود:

پوسته رنگ شده بینهایت داغ خواهد شد و به همین علت به عنوان جایگزین از یک آینه ضدزنگ نهایی به منظور حداکثر بازتاب پذیری استفاده خواهد شد.

ماسک گفت:

اسپیس ایکس قصد دارد آزمایشات طراحی starship خود را در سال ۲۰۱۹ با پرواز های hopper که عمدتا موشک را مستقیم پرتاب می کند و برای فرود آن را برمی‌گردانند، آغاز کند. بر طبق اعلام ماسک، در پروازهای آزمایشی از سه موتور نسل جدید کمپانی Raptor استفاده خواهد شد.

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها