بلیط هواپیما

اسپیس ایکس طرح اولیه مریخ در آینده را به نمایش گذاشت

ایلان ماسک، رئیس اسپیس ایکس دو تصویر را توییت کرده است که طرح اولیه‌ای از پایگاه مریخ رویایی این شرکت را به ما نشان می‌دهد. یکی از این تصاویر BFR را نشان می‌دهد، راکت بزرگ اسپیس ایکس که برای مأموریت‌های فضایی عمیق در حال توسعه است. در حالی که دومین تصویر نیز مربوط به BFR است و “Mars Base Alpha” نامیده شده است.

مریخ آینده از دید اسپیس ایکس

بر کسی پوشیده نیست که این شرکت فضایی شخصی می‌خواهد یک زیستگاه انسانی را بر روی سیاره‌ی سرخ شکل دهد. در سال 2017، اسپیس ایکس برنامۀ خود برای پرتاب دو راکت BFR جهت مأموریت‌های حمل به مارس تا سال 2022 که برای نخستین ساکنین مریخ تا سال 2024 آماده می‌شوند را اعلام کرد. اگرچه پیش از آنکه بخواهد تمام این اتفاقا رخ دهد، کمپانی تحت امر ایلان ماسک سیستم BFR خود را در نیمۀ نخست سال 2019 آزمایش خواهد کرد.

مریخ آینده از دید اسپیس ایکس

اسپیس ایکس همچنین در نظر دارد تا از BFR برای ساخت یک پایگاه بر روی ماه و برای سفرهای بازگشتنی به سیارۀ زمین نیز استفاده کند. این شرکت هوافضا طرح‌های مفهومی پایگاه Moon Base Alpha و Mars City خود را در سال 2017، در حساب کاربری اینستاگرامش منتشر کرده بود. با اینکه هر دو پست حذف شدند، اما تصویر پایگاه ماه طراحی متفاوتی از آنچه که مربوط به پایگاه مریخ است را نشان می‌دهد. زیرا این شرکت ظاهر راکت خود را تغییر داده و باله‌های بزرگ‌تری را نیز امسال به آن افزوده است.

ما بی‌صبرانه در انتظار آن روزی هستیم که بتوانیم این طرح‌های مفهومی را در دنیای واقعی ببینیم. آیا فاصله‌ی زیادی تا آن روز داریم؟ یا اصلا چنین چیزی شدنی است، یا که از تصور ما فراتر نخواهد رفت؟ ماسک به این پرسش پاسخ داده است؛ وی گفته است که احتمالا این شرکت تا سال 2028 یک پایگاه را ایجاد می‌کند،‌ اما در نظر داشته باشید که جدول زمانی این مدیر، همیشه خوش‌بینانه بوده است.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها