روزهای بد مرسدس بنز در آمریکا. فراخوانی ۸ مدل به دلیل نقص‌های فنی در آن‌ها.

چند ماه پیش، مرسدس بنز ۳ مدل را فراخوانی کرد. ۳ مدل دیگر هم اوایل سال جدید میلادی فراخوانی شدند. مرسدس در فروش خودرو در سه ماه‌ اول امسال در آمریکا از ‌BMW عقب افتاد و خلاصه مشکلات این کمپانی در آمریکا دارند روز به روز زیادتر می‌شوند!
در جدیدترین فراخوانی، مرسدس بنز ۸ مدل را به دلایل مختلف فراخوانی کرد. خودروهای کلاس C، شامل کوپه‌ها و سدان‌ها، کراس‌اوور GLC و بعضی از مدل‌های کلاس S، کلاس G و مدل ۴۱۱ از کلاس E از خودروهایی هستند که بدلیل مشکلات در کمربند ایمنی، فرمان، اسپویلرها و بعضی دیگر از اجزای خودرو فراخوانی می‌شوند.
چندی پیش هیوندای و کیا اعلام کردند که به زودی ۱.۵ میلیون خودرو را فراخوانی خواهند کرد. فراخوانی مرسدس بنز از نظر تعداد به این وسعت نیست، اما از نظر تنوع در مدل‌های فراخوانی شده رکورد خوبی است! در مجموع در حدود ۲۵۵۰۰ خودرو از مرسدس بنز در آمریکا فراخوانی خواهند شد.
فراخوانی خودروها بدلیل مشکلات فنی و ایمنی امری رایج است و هر سال چندین کمپانی مطرح در جهان مجبور به فراخوانی بعضی مدل‌ها می‌شوند و اگر بدشانس باشند مانند هیوندای و کیا مجبور به فراخوانی ۱.۵ میلیون خودرو خواهند شد و یا مانند تسلا باید جواب‌گوی اشتباه در کارخانه‌ای غیر از کارخانه‌های خودشان باشند. اما فراخوانی ۸ مدل خودرو که بسیاری از آن‌ها کمتر از یک سال از تولیدشان میگذرد، اتفاقی است که هر روز پیش نمی‌آید!

منبع carscoops
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها