مایکروسافت Spotlight را به صفحه دسکتاپ ویندوز 10 می‌آورد

دیگر زمان زیادی تا عرضه آپدیت 20H2 ویندوز 10 که با عنوان آپدیت اکتبر 2020 هم شناخته می‌شود، باقی نمانده است. با اینکه این به‌روزرسانی آن چنان بزرگ نیست و تغییراتی جزئی را شامل می‌شود اما یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کند، امکان استفاده از ویندوز اسپات لایت (Windows Spotlight) در صفحه دسکتاپ است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

ویندوز Spotlight

اگر اطلاع ندارید باید بگوییم که ویندوز اسپات لایت سرویسی است که به صورت خودکار تصویر زمینه ویندوز را عوض می‌کند. تاکنون از این سرویس تنها در صفحه قفل یا لاک اسکرین ویندوز 10 استفاده می‌شد و مایکروسافت امکان به‌کارگیری آن برای تغییر خودکار والپیپر دسکتاپ را فراهم نکرده بود؛ اتفاقی که ظاهراً در به‌روزرسانی جدید بالاخره رخ خواهد داد.

ویژگی مذکور در حال حاضر در نسخه اینسایدر 20H2 اعمال شده و با مراجعه به صفحه تنظیمات، بخش Personalization و قسمت Background می‌توان گزینه‌ای تحت عنوان Spotlight collection را برای تغییر خودکار تصویر زمینه انتخاب کرد.

برنامه Dynamic Theme
نمایی از برنامه Dynamic Theme

البته بد نیست اشاره کنیم که در حال حاضر اپ‌هایی برای این منظور طراحی شده‌اند که با مراجعه به فروشگاه مایکروسافت و نصب آن‌ها می‌توان امکان استفاده از تصاویر Spotlight یا تصاویر موتور جستجوی Bing در صفحه دسکتاپ را مهیا کرد. یکی از بهترین برنامه‌ها در این زمینه، Dynamic Theme است. این برنامه رابط کاربری خاص و متمایزی ندارد و همانند یک افزونه به ویندوز اضافه می‌شود و قابلیت‌های آن در بخش تغییر تصویر زمینه دسکتاپ، صفحه قفل و سایر بخش‌ها را بهبود می‌دهد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.