فلای تودی

مایکروسافت سال آینده تغییراتی اساسی در ویندوز 10 اعمال می‌کند؟!

گفته می‌شود مایکروسافت بالاخره قصد دارد بعد از مدت‌ها در اواخر سال آینده رابط کاربری ویندوز 10 را تغییری اساسی دهد. طبق گزارش جدیدی که Windows Central منتشر کرده، این پروژه در حال حاضر با نام رمز “Sun Valley” شناخته می‌شود و شامل مدرن‌سازی چندین عنصر رابط کاربری یا UI ویندوز 10 مانند منوی استارت ، اکشن سنتر و فایل اکسپلورر می‌باشد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

ظاهراً Sun Valley تجربه کاربری نزدیک به آنچه که در ویندوز 10 ایکس معرفی شده، ارائه خواهد کرد. غول ردموندی همچنین در جریان این پروژه تلاش خواهد کرد تا نوار وظیفه ویندوز 10 را نیز به‌روز کند. تا آنجا که به رابط کاربری کلی سیستم عامل مربوط می‌شود، مایکروسافت از گوشه‌های گردتری در بخش‌های مختلف، از جمله در پنجره برنامه‌ها، استفاده خواهد کرد.

از این گزارش مشخص است که مایکروسافت هنوز آماده حذف و یا تغییر برخی بخش‌های قدیمی و تاریخ گذشته ویندوز 10 نیست، که این مسئله در نوع خود بسیار ناامید کننده است. در عوض، این شرکت در تلاش است تا پشتیبانی از تم تاریک را به تمام بخش‌های رابط کاربری گسترش داده و تجربه کلی با ثبات‌تری ارائه کند. همچنین می‌توان انتظار داشت که از WinUI به شکل گسترده‌تری در رابط کاربری استفاده شود.

به طور جداگانه، مری جو فولی از خبرگزاری ZDNet گزارش داده که در مایکروسافت از پروژه Sun Valley با عنوان ++Windows 10 نیز نام برده می‌شود و انتظار می‌رود تا بهار سال 2022 تمام تغییرات مد نظر این شرکت، در قالب ویندوز 10 ایکس و برای دستگاه‌های تک نمایشگره ارائه شود.

ویندوز 10 ایکس

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، انتظار می‌رود پروژه Sun Valley سال آینده به نتیجه برسد. با این حال، این اتفاق در نیمه اول سال 2021 رخ نخواهد داد. در واقع، این پروژه بخشی از برنامه توسعه کبالت مایکروسافت است که برای بازه زمانی ژانویه تا ژوئن 2021 طرح‌ریزی شده است. اگر همه چیز خوب پیش برود، می توانید در اکتبر سال آینده به‌روزرسانی مذکور را برای ویندوز 10 دریافت کنید. همچنین شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه مایکروسافت ممکن است در نیمه اول سال آینده از عرضه به‌روزرسانی معمولی ویندوز 10 صرف‌نظر کند تا وقت و انرژی خود را روی توسعه ویندوز 10 ایکس معطوف کند.

با تمام این اوصاف باید گفت مایکروسافت هیچگاه در زمینه اعمال تغییرات اساسی در رابط کاربری سیستم عامل‌های خود سابقه خوبی نداشته و در مورد پروژه Sun Valley هم هنوز چیزی را به صورت رسمی تأیید نکرده است. از این رو ، این احتمال وجود دارد که مایکروسافت پروژه فعلی خود را در آینده تغییر داده، متوقف کند و یا به تأخیر بیندازد. بنابراین، تا تأیید نشدن رسمی موضوع باید به گزارش‌هایی مانند آنچه در بالا اشاره شدند، به دید شایعه نگاه کرد.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها