مایکروسافت سرانجام گیت هاب را بدست می‌آورد!

دیروز در خبر «گیت هاب به زودی از آن مایکروسافت خواهد شد» اعلام کردیم که مایکروسافت قصد خرید وبسایت کدنویسی گیت هاب را دارد و حال باید به شما بگوییم که این معامله نهایی شده و جزئیات آن طی چند روز آینده مشخص خواهد شد.

گیت هاب که در سال ۲۰۱۵، ۲ میلیارد دلار قیمت گذاری شده بود، بهای خریدش را ۵ میلیارد دلار تعیین کرده؛‌ اما هنوز معلوم نیست که مایکروسافت چه قیمتی را برای بدست آوردن آن خواهد پرداخت. شایعات مبنی بر آن است که مدیران گیت هاب این تصمیم را به دلیل اینکه تحت تاثیر مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، قرار گرفته‌اند اتخاد کرده‌اند.

تحت رهبری نادلا، مایکروسافت تلاش کرده تا وجهه‌ی خودش را که بنظر دشمن نرم‌افزارهای اپن‌سورس و لینوکس می‌آمده بازسازی کند و همکاری تنگاتنگی را با جامعه‌ی اپن‌سورس داشته و همینطور کدهای نرم‌افزاری‌اش را در اختیار عموم قراردهد.

شایان ذکر است که ماجراجویی مایکروسافت با ایجاد ابزار توسعه‌ی نرم‌افزار آغاز شده و این کمپانی چندوقت یک بار دولوپرها را جذب می‌کند تا کسب و کارش را تقویت کند.

از سوی دیگر، گیت هاب یکی از پراستفاده‌ترین ابزارهایی است که دولوپرها در سراسر جهان از آن بهره می‌برند. با این حال این کمپانی در سال‌های اخیر با مشکلاتی هم مواجه بوده‌است و ناگفته نماند که این اولین باری نیست که مایکروسافت قصد خرید این کمپانی را داشته است.

در چند وقت اخیر صحبت‌ها و گفت و گوها بر سر خرید این کمپانی بالا گرفته و به زودی شاهد اطلاعیه‌ی رسمی‌ای در این زمینه خواهیم بود. شرایط این معامله همچنان نامشخص است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع fossbytes
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.