فلای تودی

همکاری بین مایکروسافت و شیائومی؛ آفیس و اسکایپ به شیائومی‌ها می آیند!

شیائومی هر روز بزرگ و بزرگ تر می‌شود تا جایی که غول‌های تکنولوژی دنیا را به سمت خود کشیده است! همانطور که می‌دانید مایکروسافت هزاران پتنت دارد که در سیستم عامل اندروید از آن‌ها استفاده شده است. از همین رو هر کمپانی تولید کننده، قبل از تولید دستگاه‌های اندرویدی باید رضایت استفاده از اختراعات غول نرم افزاری دنیا را کسب کند. حال مایکروسافت و شیائومی یک قرار داد همکاری بین خود به امضا در آورده‌اند که شیائومی را مکلف می سازد در ازای استفاده از پتنت های ردموندی‌ها، دیوایس های اندرویدی خود را به صورت پیش فرض به اپلیکیشن های این کمپانی مجهز کند. طبق این قرار داد گوشی های تولیدی آینده شیائومی و دستگاه‌هایی که در حال حاضر نیز در بازار موجود می باشند به اپ‌های این کمپانی مجهز می شوند، که از جمله این دیوایس‌ها می توان به Xiaomi Redmi 3 ،Xiaomi Mi 4s ،Xiaomi Mi 5 و Xiaomi Mi Max  اشاره کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این گوشی ها از ماه سپتامبر سال جاری، به اپلیکیشن های مجموعه آفیس همچون ورد، اکسل و پاور پوینت و همچنین اسکایپ مجهز خواهند شد.
شیانگ وانگ، معاون ارشد شیائومی به موجب امضای این تفاهم نامه گفته است:

 ما از آغاز همکاری گسترده خود با مایکروسافت بسیار هیچان زده هستیم، همانطور که مشخص است، این توافق نامه با مایکروسافت می باشد، شیائومی به دنبال این است تا همکاری بلند مدت و گسترده ای با رهبران فن آوری دنیا داشته باشد، تا  بتواند بهترین تجربه را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

 

همچنین پگی جانسون، معاون اجرایی توسعه کسب و کار مایکروسافت نیز گفت:

مردم اپلیکیشن های مورد علاقه خود را با بهترین تجربه در دیوایس های انتخابی خود می خواهند، و این دقیقا همان است که از این همکاری به دست خواهد آمد. ما با همکاری شیائومی بهترین بهره‌وری را به میلیون ها کاربر گوشی های شیائومی در چین و سرتاسر چهان می رسانیم.

barroomبا اینکه به نظر می رسد همکاری مایکروسافت و شیائومی تازه آغاز شده است، اما سال گذشته نیز این دو کمپانی با یکدیگر همکاری داشته اند که از ره آورد آن انتشار رام ویندوز 10 موبایل برای گوشی شیائومی Mi 4 و همچنین عرضه یک مدل از تبلت Mi Pad 2 با ویندوز 10 بود!

 

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد