کنفرانس WWDC 2016 اپل 24 خرداد ماه برگزار خواهد شد

کنفرانس WWDC 2016

کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل (Apple Worldwide Developers Conference یا WWDC) مراسمی است که اپل سالیانه آن را برگزار می‌کند. این کنفرانس در ابتدا توسط اپل به منظور نمایش نرم‌افزارها و فناوری‌ها به توسعه‌دهنده‌گان برگزار می‌شد. تعداد شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین ۲۰۰۰ تا ۴۲۰۰ نفر متغیر است. اگرچه در سال ۲۰۰۷، استیو جابز اعلام کرد که تعداد شرکت کنندگان ۵۰۰۰ نفر بوده‌است.

رویداد بزرگ خبری اپل (WWDC 2016) در 13 ژوئن مصادف با 24 خرداد ماه برگزار خواهد شد و این کمپانی روز گذشته ارسال دعوتنامه‌های مربوط به این کنفرانس را نیز آغاز کرده است. رویداد WWDC 2016 در سالن بیل گراهام برگزار خواهد شد و آغاز رسمی آن نیز ساعت 10 صبح است. این کنفرانس به خودیه خود چندین روز به‌طول خواهد انجامید و به نظر مردم عادی خسته کننده می‌آید. اما اگر شما یک توسعه دهنده هستید، این کنفرانس می‌تواند جذابیت زیادی برای شما داشته باشد.

اپل معمولاً طی این کنفرانس تمرکز ویژه‌ای بر روی توسعه نرم افزاری خود دارد و امسال نیز به احتمال زیاد شاهد تغییری در این رویه نخواهیم بود. این کمپانی قصد دارد تا به‌روزرسانی‌های بزرگ سیستم عامل OS X و IOS را به معرض نمایش بگذارد. ما انتظار داریم که برای نخستین بار جزئیات ویژگی‌های جدید و بهبودهای نرم افزاری IOS 10 در اختیار توسعه دهندگان قرار گیرد. درست همین اتفاق برای OS X 10.12 خواهد افتاد و در واقع این نسخه از سیستم عامل مک برای نخستین بار دستیار شخصی سیری و اسکنر اثر انگشت را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

در سویی دیگر به احتمال زیاد اپل از به‌روزرسانی‌های جدیدی برای دو سیستم عامل tvOS مربوط به اپل تی‌وی و watchOS مربوط به ساعت اپل پرده برداری خواهد کرد. علاوه بر آن در گذشته شنیده بودیم طی این کمپانی یک اپل واچ جدید نیز معرفی خواهد شد.

و در انتها باید اشاره کرد که معمولاً روزهای پایانی این کنفرانس شاهد رونمایی از چندین سخت افزار نیز هستیم. هرچند که این کنفرانس تمرکز ویژه‌ای را بر روی بخش نرم افزاری محصولات اپل دارد ولیکن همواره احتمال معرفی چند لپ تاپ به‌روز شده و حتی چندین صفحه نمایش تاندربولت جدید نیز زیاد است.

شما می‌توانید تازه‌ترین اختبار مربوط به کنفرانس WWDC 2016 اپل را از دیجی رو دنبال کنید.