مدیرعامل مایکروسافت: دنیا مثل یک کامپیوتر بزرگ است!

این روز‌ها مایکروسافت هیچ فرصتی را برای صحبت در مورد هوش مصنوعی، کلود و اینترنت اشیا از دست نمی‌دهد. این‌ها ستون‌های جدیدی هستید که ساتیا نادلا از آن زمان که به سمت مدیر عاملی مایکروسافت برگزیده شده، سعی در استحکام‌شان دارد.

این موضوع خیلی هم مایه‌ی تعجب نیست چرا که تقریبا هر زمان و در هر جا می‌توانید گوشه‌ای از هوش مصنوعی یا تکنولوژی‌های مبتنی بر کلود را یافت.

در مورد مایکروسافت، این کمپانی سعی دارد تا هوش مصنوعی را در هر کجا که می‌تواند از جمله ویندوز، هولولنز، آفیس و غیره بگنجاند. آن‌ها همچنین در تلاش‌اند تا دستاورد‌هایشان را در زمینه‌ی هوش مصنوعی و کلود  با هم ادغام کنند. تغییرات جدید ایجاد شده در آژور، مثالی عالی در این زمینه است.

نادلا گفته که باید کامپیوتینگ را به محل‌هایی که میزان زیادی از اطلاعات در دسترس است برد، مثلا کارخانه‌ی نفت یا یک فروشگاه خرده فروشی. این مکان‌ها با وجود هزاران سنسور و دیتا نیازمند محاسبات زیادی هستند. مایکروسافت قصد دارد تا در آینده آژور کلود را به ستونی برای محصولات مختلفش تبدیل کند.

اگر نخواهیم خیلی راه دوری هم برویم، یک خانه‌ی معمولی سنسور‌های زیادی مثلا در تستر، یخچال، ماکروفر و غیره دارد. مایکروسافت قصد دارد تا از طریق کلود آن‌ها را به هم متصل کند. اما با تمام این جاه طلبی‌ها، اصول و مسائل اخلاقی را هم باید مد نظر داشت.

تحولات تکنولوژیک همینطوری اتفاق نمی‌افتند. این تحولات اتفاق می‌افتند چون ما به عنوان انسان انتخاب‌هایی در زمینه‌ی طراحی انجام می‌دهیم. و این انتخابات در زمینه‌ی طراحی باید در چهار چوب اصول و اخلاقیات باشند. این بهترین راه برای تضمین آینده‌ای است که همه‌ی ما خواستارش هستیم.

لینک کوتاه http://bit.ly/2NqQ8B9
منبع fossbytes

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط