مایکروسافت: نسل بعدی گوشی‌هایمان شبیه به گوشی‌های موجود در بازار نخواهد بود!

حدود دو سالی می‌شود که مایکروسافت گوشی هوشمند جدیدی را به بازار جهانی ارائه نکرده است. همانطوری که می‌دانیم سهم بازار گوشی‌هایی با سیستم عامل ویندوز فون به زیر یک درصد رسیده است؛ از همین رو کمپانی مایکروسافت مشغول بازگشتن به بازار تجاری گوشی‌های هوشمند است. با کنار رفتن گوشی‌های نوکیا با سیستم عامل ویندوز حدود 7.6 میلیارد دلار خسارت به این کمپانی وارد شد و هزاران نفر از کار بیکار شدند. به تازگی مایکروسافت اعلام کرده تصمیم به بازسازی گوشی جدیدش تا اواسط تیر ماه سال جاری کرده است ولی هنوز مشخص نیست که آیا این گوشی هوشمند سیستم ویندوز 10 موبایل را خواهد داشت یا خیر.

مدیرعامل مایکروسافت «ساتیا نادلا» معتقد است که هنوز مایکروسافت می‌تواند گوشی بسازد. وی در مصاحبه‌ای با Softpedia درباره بازار گوشی‌های هوشمند اشاره کرد که مایکروسافت به دنبال ساخت گوشی‌های جدیدی است که هیچ شباهتی به گوشی‌های هوشمند سنتی در بازار ندارد. وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر کمپانی‌هایی مانند اچ پی، سامسونگ، ال جی و … گوشی‌های هوشمند را روانه بازار می‌کنند ولی مایکروسافت می‌خواهد تمرکز را روی مدیریت، امنیت و قابلیت جدید به نام کانتینیوم (Continuum) بگذارد و گوشی بسازد که حتی روی کامپیوترهای رومیزی هم بتوان با آن کار کرد.در حال حاضر کمپانی مایکروسافت در حال توسعه اپلیکیشن‌های و سرویس دهی بر روی سیستم اندروید و آی او اس است ولی دستگاه‌های سرفیس مایکروسافت توانسته‌اند نمونه پروژه‌ای موفق برای این کمپانی باشند. بسیاری از کارشناسان معتقدند دستگاه سرفیس فون هم می‌تواند مانند تبلت‌های سرفیس موفقیت‌آمیز باشد ولی به نظر می‌رسد در این دوره مایکروسافت آماده معرفی سخت افزار جدیدی همانند سرفیس فون نیست.

ساتیا نادلا اعلام کرده که در آینده مدل‌های بیشتری از گوشی‌های هوشمند مایکروسافت معرفی خواهند شد ولی این گوشی‌ها شبیه به گوشی‌های امروزی نخواهند بود و طراحی این دستگاه جدید همانند سخت‌افزارهای سرفیس و کانتینیوم منحصر به فرد خواهد بود که می‌تواند از یک گوشی به یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر رومیزی تبدیل شود. مایکروسافت تا به حال موفق نشده یک گوشی را به کامپیوتر رومیزی با قابلیت کانتینیوم تبدیل کند و این کمپانی هنوز احتیاج به کار بیشتری برای توسعه قابلیت کانتینیوم دارد تا اپلیکیشن‌های دسکتاپ را در ویندوز استور قرار بدهد. بعد از این مرحله مایکروسافت قادر خواهد بود سخت افزار جدید خود را به بازار معرفی کند. با این وجود باید اعلام کنیم که که ردموندی ها در بازار گوشی‌های هوشمند باقی خواهد ماند، بنابراین برای خبرهای بیشتر از محصولات مایکروسافت همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها