مایکروسافت فروش ویندوز 7 و ویندوز 8.1 را متوقف کرد

اگرچه مایکروسافت هنوز به پشتیبانی از ویندوز 7 و ویندوز 8.1 ادامه می‌دهد اما این کمپانی تصمیم گرفته فروش این ویندوز به تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی را متوقف کند تا به این وسیله آن‌ها را مجاب به استفاده از ویندوز 10 به عنوان سیستم عامل پیش فرض دیوایس های خود کند. از آنجاییکه ویندوز 10 جدیدترین و برترین نسخه از سیستم عامل ویندوز می‌باشد منطقی به نظر می‌رسد که مایکروسافت بخواهد آن را در مرکز توجهات قرار دهد.

مایکروسافت از روز گذشته عرضه لیسانس ویندوز 7 Professional  و ویندوز 8.1 به تولیدکنندگان تجهیزات اصلی را متوقف کرد که این مسئله برای مشتریان به این معنا خواهد بود که آن‌ها تنها در صورتی می‌توانند به کامپیوتر شخصی با ویندوز 7 یا 8.1 دسترسی داشته باشند که پیش از این تولید شده باشد چراکه تولیدکنندگان تجهیزات اصلی از این پس کامپیوترهای شخصی جدیدی با این سیستم عامل‌ها عرضه نخواهند کرد.

علاوه بر این، این کمپانی پیش از این و دو سال پیش، فروش مجوز ویندوز 7 Home Basic، ویندوز 7 Home Premium و ویندوز 7 Ultimate به سازندگان کامپیوترهای شخصی را متوقف کرده بود. بنابراین اکنون تنها گزینه پیش روی سازندگان کامپیوترهای شخصی استفاده از ویندوز 10 به عنوان سیستم عامل پیش فرض است که این با خواسته مایکروسافت مبنی بر تمرکز بر روی این سیستم عامل نیز همخوانی دارد.

در پایان همچنین قابل ذکر است که مایکروسافت در حال حاضر پشتیبانی اصلی از ویندوز 7 را متوقف کرده که شامل مسائل مربوط به گارانتی، رفع باگ‌های غیر امنیتی، پشتیبانی حوادث رایگان و تغییرات طراحی می‌شود با این حال پشتیبانی گسترده برای این ویندوز که شامل به روز رسانی امنیتی می‌شود تا 14 ژانویه سال 2020 ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها