پنجشنبه 2 فروردین 1397
bestchina
bestchina
bestchina
bestchina
صفحه اصلی اخبار اپلیکیشن اپلیکیشن اسکایپ یونیورسال شد؛ اینسایدر های مایکروسافت آماده

اپلیکیشن اسکایپ یونیورسال شد؛ اینسایدر های مایکروسافت آماده

اپلیکیشن اسکایپ یونیورسال شد؛ اینسایدر های مایکروسافت آماده

اسکایپ یکی از بهترین سرویس‌های پیام رسان است که در سرتاسر جهان میلیون‌ها کاربر دارد. حال مایکروسافت در حال توسعه‌ی نسخه‌ی جدید و یونیورسال اپلیکیشن اسکایپ می‌باشد که در تمامی دیوایس‌ها از جمله سیستم‌های دسکتاپ، تبلت‌ها و گوشی‌ها که ویندوز 10 را اجرا می‌کنند به یک شکل کار می‌کند. هم اکنون این کمپانی نام “Skype Universal Windows Platform Preview” را بر روی این اپلیکیشن گذاشته است و از هفته آینده آن را در اختیار اینسایدر های خود قرار خواهد داد. اولین نسخه از این اپلیکیشن بیشتر برای کاربران سیستم‌های دسکتاپ بهینه شده است و ویژگی‌های معمولی از جمله چت گروهی و تماس صوتی و تصویری گروهی را برای کاربران ویندوز 10 دسکتاپ خواهد داشت اما مایکروسافت قول داده است که تمامی قابلیت‌های اسکایپ فعلی را در نسخه‌های بعدی این اپلیکیشن جای دهد.

این اپلیکیشن یونیورسال طوری طراحی شده است که با تغییر سایز نمایشگر، تغییر حالت داده و بهینه خواهد شد. بر همین اساس در بلاگ رسمی اسکایپ آمده است:

اگر اندازه نمایشگر و یا تبلت بزرگ باشد، این اپ این قابلیت را خواهد داشت که نیمی از نمایشگر را اشغال کند و در کنار خود جایی برای یک اپلیکیشن دیگر باز خواهد گذاشت.(مانند تصویر زیر)

اپلیکیشن اسکایپ یونیورسالبا این حال اپلیکیشن فعلی اسکایپ همچنان در دسترس خواهد بود تا اینکه اپلیکیشن جدید کامل شده و جایگزین آن شود. نسخه‌ی جدید از نظر ظاهری تفاوت زیادی با نسخه فعلی ندارد اما این فقط ظاهر این اپلیکیشن است و از درون و کدنویسی اسکایپ جدید تغییرات بسیاری داشته است تا برای تمامی دستگاه از جمله موبایل بهینه شود.