کاربران ویندوز 10 مجبور به استفاده از Edge برای دیدن ایمیل‌ها خواهند شد!

مایکروسافت در حال تست یک تغییر جدید برای ورژن آینده‌ی ویندوز 10 است که احتمالاً همه‌ی کسانی که از این سیستم عامل استفاده می‌کنند را دچار مشکل کند. این غول نرم افزاری، امروز اعلام کرد که «ما تغییری را تست خواهیم کرد که لینک‌هایی که در اپ ویندوز میل (Windows Mail) بر روی آن‌ها کلیک شود، در مایکروسافت اج باز شوند.» این تغییر بدین معناست که اگر کروم یا فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود در ویندوز 10 قرار داده‌اید، مایکروسافت به سادگی این انتخاب شما را نادیده گرفته و زمانی که بر روی لینکی در اپ میل آن کلیک کنید، اجباراً با اج مواجه می‌شوید.

این یک تغییر آزاردهنده است؛ همانند کورتانا که مایکروسافت، کاربران آن را مجبور به استفاده از سرچ بینگ می‌کند و نتایج را به جای نشان دادن در مرورگرهایی که به عنوان پیش‌فرض ویندوز تعریف شده‌اند، در Microsoft Edge نمایش می‌دهد. به گفته‌ی دُنا سرکر در پست وبلاگی که امروز گذاشت، «مانند همیشه، ما منتظر بازخوردهای شما در جامعه‌ی WIP هستیم.» می‌توان با ضریب اطمینان بالایی گفت که که مایکروسافت بازخوردهای زیادی در مورد این تغییر غیرضروری دریافت می‌کند و ما فقط می‌توانیم امیدوار باشیم که این بازخوردها نادیده گرفته نشوند.

مایکروسافت، به سختی در تلاش است که کاربران ویندوز 10 را متقاعد کند که از کروم به اج مهاجرت کنند. این شرکت نرم‌افزاری، تغییر مرورگر پیش‌فرض را در ویندوز 10 دشوار کرده، فیلم‌های مختلفی برای تخریب مصرف باتری گوگل کروم ساخته و حتی از تبلیغات آزاردهنده‌ی مختلفی در ویندوز 10 برای ترویج اج استفاده کرده است. هرچند هیچ‌کدام از این تلاش‌ها پاسخ‌گو نبوده‌اند و کروم کماکان در صدر مرورگرهای قابل استفاده در کامپیوترهای دسکتاپ است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع The Verge
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar