قابلیت تشخیص چهره فیسبوک به یافتن افراد گمشده کمک می‌کند!

فیسبوک پس از اتفاقات چند وقت اخیر و حواشی فراوانی که برای این شبکه اجتماعی ایجاد شد، به تازگی قابلیت جدید تشخیص چهره را اضافه کرده است. با وجود اینکه این قابلیت ممکن است برای برخی کاربران خوشایند نباشد، اما می‌توان به یافتن افراد گمشده کمک کند!

سازمان استرالیایی MPAN (شبکه مخصوص ثبت مشخصات افراد گمشده) به تازگی کمپینی به نام Invisible Friends راه اندازی کرده و از مردم خواسته تا با اضافه کردن پروفایل افراد گمشده به عنوان دوستان خود در این شبکه اجتماعی، به یافتن آن‌ها کمک کنند.

قابلیت تشخیص چهره فیسبوک قادر است تا به صورت خودکار تمامی افراد حاضر در یک عکس را شناسایی و تگ کند، حتی اگر شخص مورد نظر در پس زمینه تصویر باشد. در این بین از کاربران پرسیده می‌شود که آیا مایل هستند در عکس‌ها تگ شوند یا نه.

پروفایل افراد گمشده در حقیقت توسط خود سازمان MPAN مدیریت می‌شود و بنابراین به لطف قابلیت تشخیص چهره فیسبوک هر زمان که این اشخاص در تصاویری یافت شوند، اعلان مربوط به تگ شدن آن‌ها توسط MPAN دریافت خواهد شد.

خانم Loren O’Keeffe، مؤسس و مدیرعامل MPAN در رابط با این کمپین گفته:

این یک آگهی مدرن برای معرفی افراد گمشده است که به سادگی و با استفاده از یک فناوری رایگان امکان‌پذیر شده و مردم هیچ وقت به این راحتی نمی‌توانستند در یافته شدن افراد گمشده دخالت داشته و کمک کنند.

فیسبوک در خصوص میزان دقت قابلیت تشخیص چهره خود هیچ صحبتی نکرده اما الگوریتم DeepFace آن قادر است تصاویر افراد را از یک دیتابیس 4,000 نفری با دقت 97.35 درصد شناسایی کند.

O’Keeffe مؤسسه MPAN را در سال 2013 و پس از آنکه برادرش مفقود شد، راه اندازی کرد و معتقد است وقتی بحث کمک به یافتن افراد گمشده به میان می‌آید، مردم شور و اشتیاق فراوانی از خود نشان می‌دهند. وی امیدوار است کمپینی که راه اندازی شده در طی چند ماه آینده گسترش یافته و حتی اگر هم هیچ یک از افراد گمشده از طریق فیسبوک یافت نشوند، حداقل آگهی و مشخصات آن‌ها توسط افراد بیشتری دیده خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع mashable
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.