آی پینز

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز از لحظه برخورد با اشیای مختلف

آیا لحظه برخورد گلوله با یک لامپ روشنایی را دیده‌اید؟ این لحظات آن قدر سریع رخ می‌دهند که چشم انسان توانایی دیدن آن‌ها را ندارد اما تکنولوژی همیشه به کمک حواس ناقص انسان آمده و درک شگفتی‌های جهان را برای وی ممکن ساخته است. تکنولوژی دوربین‌ها در دهه‌های اخیر پیشرفت شگفت انگیزی داشته است و امروزه ما با کمک دوربین‌های سریع می‌توانیم لحظه برخورد و متلاشی شدن اجسام مختلف را مشاهده کنیم و از تصاویر شگفت انگیزی که تاکنون ندیده‌ایم لذت ببرید. در این مقاله از دیجی رو تصاویر دیدنی از لحظه برخورد گلوله با اشیای مختلف را که با کمک دوربین‌های سرعت بالا ضبط شده‌اند به شما نشان خواهیم داد.

دوربین‌های معمولی تصاویر را با سرعت 24 فریم در ثانیه ضبط می‌کنند و وقتی این تصویر با سرعت معمولی پخش می‌شود در محدوده درک و حس بینایی ماست. اما اگر دوربین، تصاویر را با سرعتی بیش از 24 فریم در ثانیه مثلا 48 فریم در ثانیه ضبط کرده و با سرعت عادی پخش کند ما شاهد تصاویری آهسته خواهیم بود که به کرات در فیلم‌ها و مسابقات فوتبال مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اگر این سرعت به مقادیر بسیار بالاتری مثل چند هزار فریم در ثانیه برسد ما شاهد تصاویر شگفت انگیزی خواهیم بود که چشم غیرمسلح قادر به دیدن آن نیست. از این تکنولوژی برای ضبط تصاویر لحظه‌ی برخورد استفاده می‌شود که در ادامه تعدادی از آن‌ها را مشاهده خواهید کرد. این تصاویر در شرایط خاص استودیویی و با نور بسیار قوی گرفته می‌شوند و در منزل و با دوربین‌های معمولی قابل ضبط نیستند.

مداد شمعی

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز

در این تصویر یه گلوله به سمت یک دسته مداد شمعی شلیک شده و تصویری بدیع و رنگارنگ به وجود آورده است که شبیه به یک ساختمان در حال تخریب به نظر می‌رسد.

ژله

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز

این خوراکی خوشمزه به خودی خود رنگارنگ و زیبا هست اما اگر یک گلوله به سمت آن شلیک شود چنین تصویر جالبی را مشاهده خواهید کرد.

خرگوش شکلاتی

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز

شاید کار ظالمانه‌ای باشد که بخواهید به سمت یک خرگوش شکلاتی دوست داشتنی و خوشمزه، گلوله شلیک کنید اما در هر صورت این کار چنین نتیجه‌ای خواهد داشت.

ترکیدن حباب

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز

همه ما حباب بازی و ترکاندن حباب‌ها را دوست داریم اما کمتر کسی لحظه ترکیدن یک حباب را به طور دقیق با چشمان خود دیده است.

لامپ روشن

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز

اگر به سمت یک لامپ تنگستنی، گلوله شلیک کنید حباب آن خرد می‌شود اما لحظه اکسید شدن فیلامنت آن چند صدم ثانیه طول می‌کشد که این دوربین توانسته است این لحظه را به ثبت برساند.

بطری نوشابه

تصاویر دیدنی از لحظه برخورد با اشیای مختلف که تاکنون ندیده‌اید

وقتی به یک بطری پر از نوشیدنی شلیک شود شکستن آن مانند رقص در فضای خلاء و بدون جاذبه، دیدنی و شگفت انگیز است.

سوسیس

تصاویر دیدنی از لحظه برخورد با اشیای مختلف که تاکنون ندیده‌اید

در این ردیف سه تایی، به اولین سوسیس بیشترین صدمه وارد شده و گلوله آن را به دو نیم تقسیم کرده است.

ورق بازی

تصاویر دیدنی از لحظه برخورد با اشیای مختلف که تاکنون ندیده‌اید

شلیک کردن به یک ورق بازی از جهتی که می‌بینید کار ساده‌ای نیست و تصویری هم که ثبت شده است شاید نمونه مشابهی نداشته باشد.

توت فرنگی

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز

خوراکی‌ها همیشه اشیای محبوبی برای ثبت لحظه برخورد بوده‌اند و همان طور که در این تصویر می‌بینید توت فرنگی موقع برخورد گلوله منفجر می‌شود.

تخم مرغ

تصاویر اسلوموشن شگفت انگیز

تخم مرغ‌ها اشیایی به شدت شکستنی هستند، حال اگر بخواهید یک گلوله به آن‌ها شلیک کنید این لحظه جالب و تماشایی را مشاهده خواهید کرد.

منبع Buzzkeys
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیرحسین
امیرحسین
4 سال قبل

جالب

Mohammad
Mohammad
2 سال قبل

جالب بود ممنون

......
......
2 سال قبل

یا خدا
نمیری چه باحال