آی پینز

20 مکان دیدنی و خیره‌کننده جهان که باید تا قبل از مرگ ببینید

کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که عاشق سفر کردن نباشد، آن هم سفر به مکان‌های دیدنی و شگفت‌انگیزی که عظمت و زیبایی آن‌ها شما را به فکر فرو می‌برد و حالتان را عوض می‌کند. اگرچه گاهی اوقات موانعی مثل پول، زمان و فاصله باعث می‌شود نتوانیم از این مکان‌های حیرت‌آور دیدن کنیم اما در هر صورت مکان‌های زیبا و بسیار خارق‌‌العاده‌ای در سراسر جهان وجود دارند‌ که باید قبل از مرگ برای یک بار هم که شده آن را دید. به همین دلیل، در این مقاله می‌خواهیم شما را با 20 نمونه از دیوانه‌کننده‌ترین مکان‌هایی که باید قبل از مرگ دید آشنا کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

1. کوه رورایما-ونزوئلا، آمریکای جنوبی

مکان‌های دیدنی جهان: کوه رورایما

کوه رورایما در پارک ملی کانایما در ونزوئلا واقع شده و در واقع یک فلات است؛ فلاتی که منظره‌های بسیار شگفت‌انگیزی را به نمایش می‌گذارد.

2. دریای ستارگان- جزیره وادهو، مالدیو

مکان‌های دیدنی جهان: دریای ستارگان

پلانکتون‌ که به طور منظم این ساحل را شستشو می‌دهد حاوی چیزی است که دانشمندان آن را ” بیولومینسانس ” می‌نامند و اساسا به  این معنا است که این پلانکتون‌ها نوری را تولید و ساطع می‌کنند و جلوه‌های بصری بسیار زیبایی را خلق می‌کنند.

3. چشم افریقا، صحرای افریقا

مکان‌های دیدنی جهان: چشم آفریقا

این مکان دیدنی در صحرای آفریقا قرار گرفته است و به شکل یک گنبد فرسوده است. جغرافیدانان از طرفداران و عاشقان این نوع مکان‌های دیدنی هستند.

4. دریاچه یخی فیروزه‌ای، بایکال روسیه

مکان‌های دیدنی جهان: دریاچه یخی فیروزه‌ایروسیه یکی از سردترین کشورهای جهان به حساب می‌آید و بنابراین؛ قطعا یخ زیادی را می‌توان در مناطقق مختلف آن یافت.  اما شاید ندانید که روسیه میزبان یکی از جالب‌ترین و زیباترین دریاچه های یخی فیروزه‌ای در جهان است.

5. آنتلوپ کنیون- آریزونای امریکا

مکان‌های دیدنی جهان: آنتلوپ کنیون

به عنوان بخشی از دره‌ی گراند کانیون، آنتلوپ کنیون یک بخش زیبا و خاصی از بزرگترین دره عمیق جهان است که این زیبایی به دلیل وجود کانی‌های خاص موجود در سنگ‌هایی است که در این مکان دیده می‌شود.

6. تونل عشق- کلوان، اوکراین

مکان‌های دیدنی جهان:تونل عشق

یکی از بهترین مکان‌های دیدنی برای عاشقان تونل عشق در شهر کوچکی به نام کلوان واقع شده است با طولی بیش از دو مایل. تونل عشق، یک راه‌آهن پر شاخ و برگ است که با گیاهان سرسبز احاطه شده است.

7. سالاردو ییونی، بولیوی

مکان‌های دیدنی جهان: سالاردو ییونیسالاردو ییونی بزرگترین کویر نمک جهان است که بیش از 4000 متر مربع مساحت دارد و در نزدیکی رشته‌کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی قرار دارد.

8. ساحل مخفی، مکزیکو

مکان‌های دیدنی جهان: ساحل مخفی

این مکان  را می‌توان محبوب‌ترین ساحل در مکزیک نامید. این ساحل مخفی در جزایر مریتا در نزدیکی پورتو والارتا قرار دارد و رسیدن به ساحل اصلی اگرچه کمی سخت است اما ارزش آن را دارد.

9. پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی

مکان‌های دیدنی جهان: پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک

این پارک در جنوب کرواسی واقع شده و در قدیمی ترین پارک ملی در این کشور اروپای جنوبی یافت می‌شود. خود این پارک اندازه‌ای کمتر از 300 مایل مربع دارد. ویژگی اصلی این پارک، آبشارهای نفس گیر و زیبایی است که می‌توان ساعت‌ها نظاره‌گر آن‌ها بود.

10. غار یخی اسکاتافل، ایسلند

 مکان‌های دیدنی جهان: غار یخی اسکاتافل

این غاز از یخ تشکیل شده است و در پارک ملی واتناجوکول ایسلند قرار دارد. اگر قصد سفر و دیدن این مکان را دارید بهتر است در زمستان این کار را انجام دهید زیرا شکل‌گیری این غار از فصل پاییز شده و تا بهار دوام می‌آورد.

11. آبشار بیگار، رومانی

مکان‌های دیدنی جهان: آبشار بیگار

انگار این آبشار به یک فیلم دیزنی تعلق دارد، اینطور نیست؟ آبشار بیگار در کشور اروپایی رومانی واقع شده است و بیشتر به دلیل منحصر به فرد بودن آبشار مشهور است. آب  روی  سطحی کامل از سنگ‌های منحصر به فرد و پوشیده از خزه سرازیر می‌شود. شما باید آن را شخصا ببینید تا زیبایی خیره‌کننده آن را درک کنید.

12. غار گلوورم ویتومو، نیوزیلند

مکان‌های دیدنی جهان: غار گلوورم ویتومو

در نگاه اول، شاید تصویر کنید چیزی که این غار را نورانی کرده ستاره‌ هستند. اما اشتباه فکر می‌کنید. یکی از چیزهای جالبی که باید بدانید این است که آن‌ها در واقع یک گونه‌ی منحصر به فرد از کرم‌های تابشی بومی نیوزیلند هستند. صرف‌نظر از علت تابش و نوری که دارند، این غارها مکان‌هایی فوق‌العاده زیبا و دیدنی برای گردشگران و مسافران هستند.

13. شهرستان یوانیانگ، چین

مکان‌های دیدنی جهان: شهرستان یوانیانگ

شهرستان یوانیانگ در امتداد رودخانه سرخ در چین واقع شده است و به دلیل روش‌های منحصر به فردی که ساکنان آن برای کشت برنج به کار می‌برند شهرت دارد. این روش‌های کشت باعث ایجاد تپه‌های نردبانی و پیچشی زیبا شده‌‌اند.

14. چشمه‌ی آب گرم گرند پریسماتیک، وایومینگ

مکان‌های دیدنی جهان: چشمه آب گرم گرند پریسماتیک

گرند پریسماتیک، بزرگترین چشمه‌ی آب گرم در ایالات متحده آمریکا است. نه تنها مساحتی گیج‌کننده دارد بلکه کانی‌های موجود در سنگ های اطراف چشمه، رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، سبز و آبی را به وجود آورده و زیبایی خیره‌کننده‌ آن را دوچندان کرده‌اند.

15. چشمه آب گرم پاموکاله، ترکیه

مکان‌های دیدنی جهان: چشمه آب گرم پاموکاله

چشمه آب گرم پاموکاله در جنوب ترکیه از پادگانه‌های پلکانی کربناتی تشکیل شده‌اند که به ناچار با آب پر می شوند. این منطقه یکی از توریستی‌ترین مکان‌های ترکیه و از معروفترین چشمه‌های آب گرم جهان به شمار می‌رود .

16. آبفشان فلای، نوادای امریکا

مکان‌های دیدنی جهان: آبفشان فلای

این مکان دیدنی طبیعی نیست و تا حدی به دست انسان‌ها شکل گرفته است اما این واقعیت از جذابیت و زیبایی این مکان نمی‌کاهد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. با این حال، اگرچه این آبفشان طبیعی نیست اما کسی برای ساخت آن برنامه ریزی نکرده بود. در واقع این مکان به طور تصادفی  و زمانی که مالکان در حال حفاری برای دریافت انرژی زمین گرمایی در یک مزرعه خصوصی بودند ساخته شد.

17. کوه‌های تیانزی، چین

مکان‌های دیدنی جهان:کوه‌های تیانزی

تیانزی به معنی پسر بهشت است و علت این نامگذاری را می‌توان در عظمت و زیبایی کوه‌ها یافت. کوه‌های تیانزی، مناظری بسیار تماشایی و شگفت‌انگیز دارد که دل هر گردشگری را می‌برد.

18. نگهبانان قطب شمال، فنلاند

مکان‌های دیدنی جهان:نگهبانان قطب شمال

همانطور که در تصویر می‌بینید وقتی درختان در دمای منفی 40 درجه قرار بگیرند یخ زده و از برف پوشیده می‌شوند. اگر شما بتوانید به چنین جایی بروید مشاهده خواهید کرد که این مکان نه تنها منحصر به فرد است بلکه در کمتر جایی می‌توان چنین صحنه خارق‌العاده‌ای را دید.

19. آبشار زیر دریا، جزیره موریس

مکان‌های دیدنی جهان: آبشار زیر دریا، جزیره موریسدر سواحل جنوب غربی این جزیره چیزی مشابه آبشاری در زیر دریا شکل گرفته و  باعث شگفتی همگان شده است. اما نکته در این جاست که هیچ آبشار واقعی در کار نیست. رسوبات شن و لجن در این ناحیه این تصویر خیالی از یک آبشار زیر دریا را خلق کرده‌اند. با این وجود منظره آن برای گردشگران بسیار شگفت‌انگیز است.

20. جزیره آتشفشانی آگوشیما، ژاپن

مکان‌های دیدنی جهان:جزیره آتشفانی آگوشیما

آگوشیما، یک جزیره آتشفشانی است که در ساحل ژاپن واقع شده و به بهشت جزیره‌‌های ژاپن شهرت دارد. افزون آن، منظره آن بسیار نفس‌گیر و تماشایی است. آتشفشان جزیره‌ دیگر فعال نیست و فرورفتگی مرکز آن از مدتها پیش با پوشش گیاهی از بین رفته است: در نتیجه یک جزیره واقعا عالی است که حتما باید قبل از مرگ دید .

منبع buzzkeysv
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Erfan Barati
Erfan Barati
2 سال قبل

سلام
عالی بود ، دست نویسند درد نکنه!

......
......
2 سال قبل

تیران نیست توش؟

......
......
پاسخ به  ......
2 سال قبل

ببخشید ایران