خرید از ترندیول

جزئیات بیشتر درباره عملکرد چیپست اسنپدارگون 821 از زبان کوآلکام [IFA 2016]

ماه گذشته شاهد انتشار جزئیات بیشتر پیرامون چیپست پرچمدار جدید شرکت کوآلکام یعنی اسنپدراگون 821 بودیم. گفته می‎شود این چیپست عملکرد بهتری نسبت به اسنپدراگون 820 دارد ولی اختلاف بین آن‎ها چندان چشمگیر نیست. به طور کلی سرعت بوت کردن، بارگذاری برنامه‎ها و عملکرد پردازنده در این چیپست 10 درصد نسبت به قبل بهبود یافته است.

به گفته کوآلکام بهینه‎سازی جدید برای رابط کاربری موجب شده است جا‎به‎جایی میان صفحات و مرور آن‎ها روان‎تر از قبل صورت بگیرد. عملکرد پردازنده گرافیک Adreno نیز 5 درصد نسبت به قبل تغییر کرده است که می‎تواند بازی‎ها و برنامه‎های مبتنی بر واقعیت مجازی را روان‎تر اجرا کند. علاوه بر تمام ویژگی‎های جدید میزان مصرف انرژی نیز 5 درصد نسبت به قبل در اسنپدراگون 821 کاهش یافته است.

Qualcomm-Snapdragon-635x344گوشی‎های هوشمندی که از این چیپست استفاده کنند قادر خواهند بود تا از پلتفرم واقعیت مجازی گوگل یعنی Daydream نیز بهره ببرند. البته این مسئله چندان جدید نیست زیرا محصولات مبتنی بر اسنپدراگون 820 نیز دارای این قابلیت هستند. کوآلکام برای راحتی کار توسعه‎دهندگان واقعیت مجازی نیز کیت توسعه ویژه‎ای با پشتیبانی از کیفیت صدا و تصویر بالاتر نسبت به نسخه‎های معمولی عرضه خواهد کرد.

از دیگر امکانات جدید اسنپدارگون 821 می‎توان به فوکوس خودکار PDAF اشاره کرد که به کمک آن فوکوس معمولی با سرعت بیشتری در گوشی‎های هوشمند انجام می‎گیرد و دقت فوکوس لیزری نیز در مقایسه با 820 افزایش خواهد یافت. اولین دستگاهی که از این چیپست استفاده می‎کند زن‎فون 3 شرکت ایسوس خواهد بود که قادر است تنها در 0.03 ثانیه بر روی سوژه فوکوس کند. تاکنون کوآلکام نام محصولات دیگری که از این چیپست استفاده خواهند کرد را منتشر نکرده است ولی در حاشیه نمایشگاه IFA 2016 انتظار انتشار جزئیات بیشتری را خواهیم داشت.

مطالعه اخبار بیشتر پیرامون نمایشگاه 2016 IFA

منبع Engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد