محبوب‌ترین ویژگی‌های گوشی از دید کاربران چینی کدامند؟

وب سایت بنچمارک AnTuTu که در کشور چین با نام Ann Bunny شناخته می شود، اخیرأ لیست جالبی از ویژگی‌های مورد علاقه کاربران چینی منتشر کرده که در انتخاب گوشی بیش از هرچیز به آن ها اهمیت می دهند. این آمار که مربوط به سه ماهه سوم سال 2019 است، از طریق گوشی هایی جمع آوری شده که ابزار بنچمارک روی آن ها نصب و حداقل یک بار اجرا شده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اولین نکته ای که می توان اشاره کرد این است که 88.5 درصد از گوشی هایی که مورد ارزیابی قرار گرفته اند، دارای صفحه نمایشی حداقل 6 اینچی هستند. در واقع اگر بخواهیم جزئی‌تر بگوییم 39.7 درصد از آن ها صفحه نمایش 6.4 اینچی داشته و پس از آن هم گوشی های 6.3 و 6 اینچی به ترتیب با 12.1 و 9.2 درصد در رده های بعدی قرار دارند. در بحث وضوح تصویری هم، رزولوشن 2340 در 1080 پیکسل پرطرفدارترین وضوح تصویری بوده و 58.3 درصد از گوشی های کاربران چینی از آن برخوردار هستند. پس از آن هم رزولوشن های 2160 در 1080 و 1920 در 1080 به ترتیب با 8.8 و 8.6 درصد قرار دارند.

محبوب‌ترین ویژگی‌های گوشی از دید کاربران چینی کدامند؟

تعداد هسته های پردازشی یک گوشی برای بسیاری از کاربران جزو ویژگی های مهم محسوب شده و کاربران چینی هم از این قاعده مستثنی نیستند. بر اساس آمار AnTuTu، حدود 97 درصد از گوشی های بررسی شده، دارای تراشه‌ای با هشت هسته پردازشی هستند. این در حالی است که پردازنده های 4 هسته‌ای تنها 2.2 درصد از جامعه آماری را به خود اختصاص داده‌اند و مدل‌های 10 هسته‌ای هم با وجود قدرتمندتر بودن تنها در 0.5 درصد از گوشی ها مشاهده شده اند. همواره وقتی صحبت از یک پردازنده گوشی به میان می آید، بلافاصله میزان حافظه رم نیز مورد پرسش قرار می گیرد، چرا که این دو رابطه تنگاتنگی با یکدیگر داشته و معیارهای اصلی قدرت یک گوشی به حساب می آیند. در آمار اخیر مشخص شده که حافظه‌های رم 6، 8 و 4 گیگابایتی به ترتیب با 41.4، 38.2 و 12.9 درصد محبوب‌ترین پیکربندی گوشی‌های کاربران چینی را تشکیل می دهند.

محبوب‌ترین ویژگی‌های گوشی از دید کاربران چینی کدامند؟

یکی دیگر از معیارهای مهم انتخاب گوشی که البته تأثیر مستقیمی نیز بر قیمت آن دارد، میزان فضای ذخیره سازی داخلی است. این طور که AnTuTu گزارش داده، 59 درصد گوشی های ارزیابی شده دارای 128 گیگابایت حافظه داخلی بوده‌اند و پس از آن نیز مدل های 64 و 256 گیگابایتی با 23.8 و 12.9 درصد در رده های بعدی قرار گرفته اند. و اما آخرین ویژگی‌ای که در آمار مذکور اشاره شده، سیستم عامل پیش فرض گوشی است. بر این اساس، اندروید 9 پای محبوب‌ترین سیستم عامل کاربران چینی در سه ماهه سوم سال 2019 بوده است.

محبوب‌ترین ویژگی‌های گوشی از دید کاربران چینی کدامند؟

باز هم یادآوری می کنیم که این اطلاعات بر اساس گوشی‌هایی جمع آوری شده‌اند که تست بنچمارک AnTuTu حداقل یک بار بر روی آن‌ها اجرا شده است. بنابراین، این نتایج را نمی توان عمومیت داده و برای تمام جامعه بزرگ چین مورد استناد قرار داد. اما به هر حال، نتایج این آمار چندان هم عجیب و دور از ذهن به نظر نمی رسد و با آنچه که در بازار مشاهده می شود مطابقت خوبی دارد.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها