فلای تودی

تصاویری از طرح عجیب سامسونگ؛ گوشی قاب دارد، قاب هم گوش دارد!

غول فناوری کره‌ای، یعنی کمپانی نام آشنای سامسونگ، به طور مدام در حال ارائه طرح‌ها و پتنت‌های جدید و ثبت آن‌ها در مؤسسات ثبت اختراع و مالکیت معنوی، در سراسر جهان است. اگر چه ثبت این پتنت‌ها لزوماً به معنای عملی شدن آن‌ها و رسیدن به خط تولید نیست، اما نگاهی اجمالی به رویکرد سامسونگ در رابطه با آینده فناوری ارائه می‌کنند. به عنوان نمونه، چندی پیش این شرکت کره‌ای درخواست ثبت اختراع برای یک گوشی هوشمند تاشو جدید و همچنین گوشی هوشمندی با اندازه متغیر صفحه نمایش ارائه کرد که ما نیز در دیجی رو خبر آن‌ها را منعکس کردیم.

اما خبر امروز ما در مورد درخواست ثبت اختراعی است که در تاریخ 4 آوریل 2019 توسط سامسونگ ارائه شده و مربوط به یک وسیله جانبی منحصر به فرد است. مدارک این درخواست ثبت اختراع در مجموع شامل 6 تصویر است که نشان می دهند این ابزار جانبی برای یک گوشی هوشمند در نظر گرفته شده است. جالب‌ترین نکته در مورد این وسیله که در واقع شبیه یک قاب به نظر می‌رسد، دو گوش تعبیه شده در دو سمت آن است که کاملاً شبیه به گوش‌های انسان هستند!

پتنت قاب گوش‌دار سامسونگ

متأسفانه در این درخواست ثبت اختراع، جزئیات زیادی در مورد کاربرد ابزار جانبی مذکور ارائه نشده، اما با این حال با توجه به شکل کلی آن و سوراخی که در هر گوش تعبیه شده، به نظر می‌رسد قادر خواهد بود به پخش یکنواخت صدا از بلندگوهای استریوی گوشی کمک کند. فایده چنین وسیله‌ای این است که به جای پخش مستقیم صدا به سمت یک نفر، می‌تواند امواج را در محدوده بزرگ‌ترین پراکنده کرده و خروجی صدای بهتری ارائه کند. البته شاید هم چنین وسیله‌ای برای ضبط صدای استریو کاربرد خواهد داشت!

از آنجا که در تصاویر این طرح، خبری از مکانیزم کشویی برای مطابقت دادن طول آن با طول گوشی نیست، احتمالاً وسیله جانبی مذکور تنها برای یک مدل خاص از گوشی‌های سامسونگ در نظر گرفته شده است. البته در دو سمت این وسیله اهرم‌هایی برای محکم کردن گوشی در داخل آن تعبیه شده است. در هر صورت، فعلاً نمی‌توان هیچ اظهارنظری در مورد به واقعیت پیوستن این طرح داشت و باید تا زمان ارائه جزئیات بیشتر توسط سامسونگ منتطر بمانیم.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها