دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

بررسی بازی «موتور باز»؛ رقیب ها را حتی با زدن هم که شده، پشت سر بگذارید!

«موتور باز» یک بازی مسابقه‌ای است که هیجان مسابقه دادن در پیست موتورسواری را برای شما تداعی می کند.

این روزها در گوگل پلی و کافه بازار پر است از بازی‌های متنوع که هرکدام به نوعی قصد سرگرم کردن کاربران را دارند. از این رو در این فرصت‌ می‌خواهیم یکی از همین بازی‌ها را به شما معرفی کنیم که توسط توسعه دهنده‌گان شرکت مدریک فارسی و بومی سازی شده است. با دیجی رو همراه باشید.

زمانی که «موتور باز» را برای اولین بار به اجرا در می آوردید، ابتدا راهنمایی با زبان فارسی ظاهر شده و شما را بخش به بخش هدایت می‌کند. هرچند این راهنما کاملا مفید است اما عدم امکان رد کردن آن ممکن است حوصله‌تان را سرببرد، در نتیجه چاره‌ای جز کنار آمدن و دیدن راهنما که یک دقیقه‌ای وقتتان را خواهد گرفت، وجود ندارد.

در ابتدای بازی یک مسابقه‌ی کوتاه آموزشی اجرا شده و سپس وارد محیط مسابقه خواهید شد.

شما میتوانید موتور باز  را در چند حالت بازی کنید، مسابقه با افراد مختلف، حالتی با محدودیت زمانی و همچنین آنلاین ۷ نفره و …!

در حالت مسابقه‌ای، شما تنها نباید به سرعت اکتفا کنید و باید از راه ناعادلانه و زدن حریفان هر طور که شده مسابقه را به نفع خود تمام کنید. اگر حریف‌های خود را نزنید، آنها شما را زده و از دور خارج خواهند کرد! به زبان ساده‌تر، بزنید تا کتک نخورد! در صورتی که حریف‌تان ضربه‌ای به شما وارد کند برای برگشتن دوباره به رقابت، چند ثانیه وقتتان از دست خواهد رفت و حریفانتان از شماجلو خواهند افتاد. در ضمن برای زدن حریفان ابزارهایی در اختیار شما قرار گرفته که به مرور می توانید آنها را ارتقا داده و ابزارهای جدیدی تهیه کنید.

لازم به ذکر است برای زدن حریف‌ها نیاز به هیچ کاری نیست و فقط کافی است از کنار آنها رد شده تا به صورت خودکار راننده موتور با هرچه که در توان دارد، از لگد گرفته تا چوب دستی حریف را بزند. هرچه حریف بیشتری بزنید امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

در چالش با محدودیت زمان نیز شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد برسید تا نسوزید! برای افزایش سرعت موتور، توربو در نظر گرفته شده و زمان رانندگی باید نیترو هایی که در جاده هست را بقاپید و ذخیره کنید تا بتوانید از توربو استفاده نمایید.

تصور نکنید موتور تان بی نهایت سوخت دارد، چرا که ممکن است در جاده بمانید!

نکته جالبی که در این بازی میتوان دید، قابلیت تمام شدن سوخت است. از همین رو شما باید امتیاز کسب کرده و با مقداری از آن برای موتور خود سوخت تهیه کنید!

از دیگر امکانات بازی می‌توان به ویژگی دریفت اشاره کرد که هیجان دو چندانی به بازی بخشیده است. هرچه دریفت طولانی‎‌تری بکشید، امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

دریفت بکشید، دود راه بیاندازید و سر و صدا کنید، تا الماس بدست بیاورید.

زمانی که بازی می‌کنید به نسبت امتیاری که گرفته‌اید، سکه و الماس دریافت خواهید کرد و با آنها می توانند موتور خود را ارتقا دهید و ابزارهای جدیدی خریداری کرده و حتی قفل مرحله های دیگر را باز کنید.

اگر حوصله جمع آوری سکه و امتیاز را ندارید و می‌خواهید الماس بی دردسر به دست آورید این امکان در نظر گرفته شده که با پرداخت درون برنامه‌ای، سکه و الماس خریداری نمایید. هرچند که این بخش هنوز فعال نشده و در صورت مراجعه و زدن دکمه خرید با درب بسته و پیغام خطا روبرو خواهید شد. اما قطعا در نسخه‌های بعدی این قسمت فعال خواهد شد.

شایان ذکر است شما می توانید پیست مسابقه را نیز عوض کنید و به کشورهای مختلف رفته و مسابقه دهید.

موتورباز

گرافیک و پویانمایی این بازی بسیار خوب طراحی شده و «موتور باز» بر روی گوشی‌های با سخت افزار قدرتمند، با گرافیک بسیاری بالایی اجرا می‌شود. اما در گوشی‌های رده پایین ممکن است فریم ریت بازی به حداقل برسد و شاهد بهم ریختگی‌هایی در تصویر باشید. اما با این حال، این مورد کاملا عادی است و اگر گوشی میان رده‌ای دارید نگران نباشید، چرا که به راحتی می‌توانید از «موتور باز» لذت ببرید.

شخصیت‌های داخل بازی، موتورهای متفاوت و همچنین ابزارها، طراحی بسیار مناسبی دارند و کنترل‌های بازی کاملا کاربردی هستند. ایرادی که می‌توان به کنترل موتور گرفت، عدم امکان پیچ با استفاده از حسگر ژیروسکوپ است، این بدان معناست که شما نمی‌توانید با حرکت دادن گوشی مسیر موتور را عوض کنید و باید از دکمه‌های روی نمایشگر که بدین منظور در نظر گرفته شده استفاده نمایید.

بهم ریختگی تصویر در گوشی رده پایین
بهم ریختگی تصویر در گوشی رده پایین

شایان ذکر است که موزیک و آهنگ هایی که برای «موتور باز» در نظر گرفته شده بسیار جالب و شنیدنی هستند. این موضوع باعث شده بازی از حالت عادی خارج شود.

در حالت کلی اگر به بازی‌های مسابقه‌ای به خصوص موتورسواری علاقه دارید، بازی «موتور باز» می‌تواند شما را به هیجان آورده و سرگرم کند. این بازی با گرافیک بسیار خوب، گیم پلی جالب و هیجان انگیز ارزش امتحان کردن را دارد. شما می توانید این بازی را از طریق دکمه‌ی زیر دانلود کنید.

نکات مثبت:

 • گرافیک خوب
 • بخش های گوناگون و جذاب
 • فارسی سازی مناسب
 • موزیک بسیار خوب

 

نکات منفی:

 • غیرفعال بودن بعضی از بخش ها
 • نقص جزئی در فارسی سازی
 • اجرای ضعیف در گوشی های رده پایین

 

73%
Awesome

موتور باز یک بازی جذاب است که با گرافیک متوسط و حجم نه چندان زیاد و همچنین عدم نیاز به سخت افزار قوی می تواند تجربه کاملا شیرینی از موتور سواری و مسابقه در پیست سرعت را به شما ارائه کند. اگر به بازی های موتور سواری علاقه دارید امتحان کردن موتور باز ارزش‌ خواهد داشت.

 • فارسی سازی
 • اجرای بدون مشکل
 • گرافیک
 • ارزش نصب

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar