بررسی بازی شهرزاد؛ حافظه دیداری خود را به چالش بکشید

در نگاه اول بسیاری از بازی‌های دیجیتالی سرگرم کننده به نظر می‌رسند اما با کمی تامل می‌توان دریافت که هرکدام از آنها قسمتی از حافظه و توانایی‌های انسان را به چالش می کشند. یکی از همین بازی ها، شهرزاد است،  یک بازی فوق‌العاده که در این فرصت آن را به شما معرفی کرده و به نقد و بررسی آن خواهیم پرداخت.

همینطور که از نام این بازی پیداست، شهرزاد یک بازی بومی‌شده است و موضوع بازی تقویت و به چالش کشیدن حافظه دیداری و بینایی شماست.

بازی شهرزاد حجمی در حدود ۹۶ مگابایت دارد و از کیفیت مثال زدنی برخوردار است. در هر مرحله از این بازی شما باید در چند مسابقه از جمله پیدا کردن اشیا در تصویر، پاسخ به سوالات مربوط به عکس و همچنین چیدمان پازل تصویری، شرکت کنید.

زمانی که اولین بار بازی شهرزاد را اجرا کنید، سوالی مبنی بر اینکه «آیا به آموزش نیاز دارید» از شما پرسیده می‌شود که می توانید آن را رد یا قبول کنید. راهنمای این مسابقه بسیار جالب بوده و به صورت صوتی توسط گویندگان خوش صدا و به سبک گویش ایران باستان تهیه شده است. از همین رو بهتر است راهنما را از دست نداده و کمی برای آن وقت بگذارید.

فهرست بازی شامل 5 گزینه می‌شود. در بخش خانه گنجینه‌هایی که به دست آورده‌اید چیده می‌شوند و در بخش دستاور نیز می‌توانید امتیازاتی که به دست آورده‌اید را به صورت لیست‌وار مشاهده کنید. برای اجرای بازی کافی‌است گزینه شروع را بزنید و وارد مسابقه شوید.

هرچند که هیچ کدام از مراحل بازی دارای زمان‌شمار نیست اما هرچه سریعتر به سوالات پاسخ دهید و مراحل را کامل کنید، امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد. در صورتی که امتیاز بالایی دریافت کنید، به شما گنجینه‌های بزرگی داده خواهد شد! در نهایت با امتیاز های خود می‌توانید انرژی بخرید و یا وارد دهکده‌های دیگر شوید.

در مرحله اول شما باید تمامی موارد خواسته شده در عکس را پیدا کنید. دقت و حافظه دیداری شما در این مسابقه حرف اول را خواهد زد، بنابراین تمامی دقت خود را به خرج دهید تا بتوانید تمامی موارد را به سرعت پیدا کنید.

مرحله دیگر، شامل پیدا کردن تفاوت میان دو عکس خواهید بود که در این بخش نیز شما باید به دقت دو تصویر را بررسی کرده و تفاوت ها را پیدا کنید. در این مرحله نیز سرعت عمل و دقت حرف اول را در دریافت امتیاز بالاتر می‌زند.

بعد از پشت سر گذاشتن این مرحله باید پازل را تکمیل کنید. تصویری شکسته و درهم که رفته رفته سخت تر و سخت تر می‌شود و در نهایت به مرحله اشکال جفت می‌رسید که می توان گفت راحت‌ترین بخش بازی است!

با تکمیل کردن تمامی مراحل وارد دهکده و محل دیگری می‌شوید و همان بازی ها با درصد سختی بیشتر و تصاویر و سوالات جدید دقت و حافظه‌ی شما را به چالش خواهند کشید.

برای این بازی محدودیت لمس گذاشته شده و شما نمی توانید به صورت مرتب صفحه را لمس کنید تا به صورت شانسی موارد خواسته شده انتخاب شوند. اگر بیش از حد روی صفحه تپ کنید، 3 ثانیه از وقت‌تان با نمایش یک پیام با جمله «لطفا آرامتر» از بین خواهد رفت!

اگر در مراحل اول امتیاز خوبی دریافت کردید، به خودتان مغرور نشوید چرا که رفته رفته با وارد شدن به دیگر دهکده‌ها، مراحل بازی سخت تر می‌شوند!

یکی از نقاط قوت بازی شهرزاد مربوط به گرافیک و صدا است. این بازی از گرافیک بالایی برخوردار است و تمامی مراحل مسابقه و تصاویر با جزییات کامل ساخته شده‌اند. صدا و آهنگ سازی بازی نیز به خوبی گرافیک آن بوده و شما از گوش دادن به موسیقی پس زمینه و همچنین گویندگی‌هایی که گاهی پخش می‌شوند، لذت خواهید برد. از همین رو می توان به بخش طراحی گرافیک و موسیقی بازی امتیاز کاملی داد.

اما متاسفانه هر ازگاهی در هنگام اجرای بازی و تمام شدن مراحل، بازی هیچ عکس‌العملی از خود نمایش نمی‌دهد و هنوز منتظر پاسخ می ماند. به زبان ساده تر سوالی نیست اما بازی هنوز منتظر عکس‌العمل از سوی شماست و خود هیچ کاری نمی‌کند. در این صورت شما چاره‌ای نخواهید داشت جز اینکه بازی را ببندید و دوباره اجرا کنید.

در نهایت باید به بخش فروشگاه بازی نیز اشاره کرد که زمانی که وارد آن می شوید، فروشنده ای با صدای جالب شروع به سخن گفتن می کند. شاید این موارد، چیزهای ساده‌ای باشند اما همین جزییات باعث شده که شهرزاد با بسیاری از بازی های دیگر متفاوت باشد! در فروشگاه می‌توانید تبلیغات ببینید و امتیاز دریافت کنید و یا اینکه از طریق پرداخت درون برنامه‌ای برای خود امتیاز خریداری کنید. گردونه‌ای نیز برای کسب امتیاز در نظر گرفته شده که کاملا به شانس شما بستگی دارد.

به عنوان کلام آخر می‌‎توان گفت، بازی شهرزاد با گرافیک بسیار خوب، صداگذاری های جالب و بخش های متنوع و همچنین سبکی جالب قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

 

86%
Awesome

شهرزاد بازی‌ای است که نه تنها می توان ساعت ها با آن سرگرم شد، بلکه می توان به وسیله آن حافظه دیداری خود را نیز تقویت کرد و به چالش کشید. این بازی با طراحی گرافیک بسیار خوب و گویش و موسیقی بسیار شنیدنی، قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

  • گرافیک
  • صدا و موسیقی
  • سبک
  • اجرای بدون مشکل
  • ارزش نصب
نام اپلیکیشن: شهرزاد
قیمت: رایگان(با پرداخت درون برنامه‌ای)
سازنده: مدریک
سیستم عامل: اندروید
حجم: 96 مگابایت
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها