ایلان ماسک: من به احتمال 70 درصد روی مریخ زندگی خواهم کرد!

چندی پیش، بیل نای که به خاطر برنامه‌ی علمی تلویزیونی خود یعنی Bill Nye the Science Guy در دهه‌ی 90 میلادی بسیار معروف و محبوب است، در مصاحبه‌ای بیان کرده بود که انسان هیچ‌گاه روی مریخ زندگی نخواهد کرد؛ اما همه با او هم عقیده نیستند.

به گفته‌ی ایلان ماسک، مدیر عامل و بنیان گذار شرکت‌های تسلا و اسپیس اکس، یک شانس 70 درصدی وجود دارد که او به مریخ برود. او در مصاحبه‌ای با Axios در شبکه‌ی HBO بیان داشت:

ما اخیرا کشف‌هایی داشته‌ایم که من راجع به آن‌ها بسیار هیجان زده هستم. من در سرم ایده‌ی زندگی روی مریخ را می‌پرورانم.

اگر دوست دارید که به مریخ سفر کنید، بهتر است از همین الان پول‌های خود را جمع کنید؛ چون این سفر چند صد هزار دلار برای شما خرج بر می‌دارد. البته این پول برای خریدن یک صندلی روی سفینه‌ی استارشیپِ ماسک (که قبل تر BFR نام داشت)، که برای سفرهای بین سیاره‌ای طراحی شده، چندان زیاد نیست. این سفینه هم‌چنین اولین مسافر خصوصی را به ماه خواهد برد.

ایلان ماسک: من به احتمال 70 درصد روی مریخ زندگی خواهم کرد!
آیا استارشیپ اسپیس اکس، تبدیل به اولین سفینه‌ای می‌شود که انسان را به مریخ می‌برد؟

اما این سفر به مریخ عاری از خطر نیست؛ به گفته‌ی ماسک، احتمال مردن روی مریخ خیلی بیشتر از مردن روی زمین خواهد بود. هم‌چنین، پال ووستر، مدیر ارشد مهندسی توسعه‌ی سفر به مریخ، گفته بود که احتمالا مسافران به مریخ مجبور شوند در استارشیپ زندگی کنند. ماسک در پاسخ به سوالی که گفته می‌شد افراد پول‌داری که قصد فرار دارند به مریخ می‌روند بیان داشت:

حتی اگر شما با امنیت کامل به مریخ برسید، بدون وقفه باید برای ساخت یک پایگاه در مریخ کار کنید.

اما عزم ایلان ماسک برای رفتن به مریخ بسیار راسخ است:

کوهنوردهای زیادی وجود دارند و خیلی از آن‌ها در راه قله‌ی اورست جان خود را از دست می‌دهند. آن‌ها این کار را برای به چالش کشیدن خود انجام می‌دهند.

شما باید از خود سوال کنید: آیا دوست دارید که جانتان را به خطر بیندازید، ولی همیشه به عنوان یکی از اولین کسانی که به مریخ سفر کرده در تاریخ بمانید؟ آیا حاضرید در راه رسیدن به چیزی که دوستش دارید، بمیرید؟

منبع CNet
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها