ایلان ماسک صندلی مدیریت کمپانی تسلا را حفظ کرد، اما به قیمتی گران!

اگر در خبرهای قبلی مطالعه کرده باشید، ایلان ماسک که به یکی از مشهورترین چهره های چند سال اخیر تبدیل شده، به دلیل رعایت نکردن قوانین حقوقی، به دردسری بزرگ افتاده است. وی مدتی قبل در توییتر اعلام کرد که قصد دارد شرکت تسلا را به صورت خصوصی دربیاورد و بخشی از سهام آن را به قیمت هر سهم 420 دلار بفروشد، از همین رو، کمیسیون بورس و اوراق بهاردار امریکا اعلام کرد که از یلان ماسک به خاطر این تصمیم شکایت می‌کند و از مدیریت او در هر شرکت عمومی جلوگیری خواهد کرد.

حال، این مرد آینده نگر خبر داده که با این کمیسیون به توافق رسیده و پرونده شکایت از او مختومه شده است. براساس این توافق، ماسک ظرف 45 روز آینده از سمت ریاست هیئت مدیره تسلا کناره گیری خواهد کرد و برای مدت سه سال نیز قادر به تصدی این پست نخواهد بود. با این حال، ایلان ماسک همچنان می‌تواند در پست مدیرعاملی تسلا به ایفای نقش بپردازد.

همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا تسلا را به خاطر «ناتوانی در کنترل توییت های ماسک» متهم شناخته است. بر این اساس، ایلان ماسک و شرکت تحت مدیریت وی به صور جداگانه جریمه‌هایی به مبلغ 20 میلیون دلار را پرداخت خواهند کرد و این مبلغ 40 میلیون دلاری میان سرمایه گذاران خسارت دیده تسلا تقسیم می‌شود. تسلا نیز موظف شده که دو مدیر مستقل را برای هیئت مدیره این شرکت معرفی کند و وکیل را نیز به استخدام در خواهد آورد تا بر ارتباطات ماسک از جمله توییت‌هایش نظارت کند!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع cnet
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها