ایرانسل من؛ بررسی اپلیکیشن رسمی ایرانسل در اندروید

ایرانسل من

حدود ده سال پیش، ایرانسل خود را وارد عرصه رقابتی اپراتور ها کرد و توانست با ارائه سیم کارت‌های اعتباری و ارزان خیل عظیمی از خریداران را به سمت خود بکشد؛ به هر حال خیلی‌ها قیمت 30 هزار تومانی سیم کارت‌های اعتباری را به نسخه‌های دائمی و گران قیمت ترجیح می‌دادند. پیشرفت ایرانسل تاکنون ادامه داشته است و حالا آن را به عنوان اپراتور دوم ایران می‌شناسیم.

ایرانسل به ارائه طرح‌های تشویقی و متنوع شهرت دارد و هر کس می‌تواند متناسب با نیاز و استفاده خود حداقل یک طرح یا بسته مناسب را برگزیند؛ از طرح‌های مکالمه و پیام کوتاه گرفته تا اینترنت همراه. طرح‌های این اپراتور آنقدر تنوع دارند که به راحتی نمی‌توان همه آن‌ها به همراه کد اختصاصی هر یک را از بر کرد. علاوه بر این ایرانسل دائما لیست طرح‌های خود را دستخوش تغییراتی می‌کند.

اینجاست که ضرورت در اختیار داشتن یک ابزار حرفه‌ای و کامل – و ترجیحا رسمی – می‌تواند مشکلات کاربران را برطرف کند. اگر هنوز هم از کدهای سنتی USSD – همان #555* – استفاده می‌کنید، خبر خوشی برایتان داریم. کاربران سیستم عامل اندروید می‌توانند با نصب اپلیکیشن رسمی ایرانسل من به تمامی امکانات، تنظیمات و طرح‌های اپراتور دوم دسترسی داشته باشند. در ادامه با بررسی همه جانبه این اپلیکیشن همراه دیجی رو باشید.

رابط کاربری ایرانسل من

در اپلیکیشن ایرانسل من با یک رابط‌کاربری منحصر به فرد روبرو هستیم. همانطور که در تصاویر مشخص است، این طراحی اصلا ارتباطی با استاندارد های متریال دیزاین گوگل ندارد و کاملا اختصاصی است. در مجموع به نظر ما امکانات و بخش‌های مختلف به خوبی در قالب این رابط کاربری زیبا ارائه شده‌اند؛ با این حال طراحی متریال دیزاین می‌تواند جلوه مدرنی به برنامه بدهد.

پس از نصب برنامه برای اولین بار، به ثبت شماره و نام کاربری نیاز دارید؛ رمز عبور شما توسط سرور اختصاصی ایرانسل ساخته شده و در اختیارتان قرار می‌گیرد. خوشبختانه امکان تغییر رمز عبور پس از ورود به محیط برنامه وجود دارد که در ادامه پیرامون آن بحث خواهیم کرد.

منوی اصلی برنامه شامل باکس طرح من می‌شود که نوع طرح اصلی که مورد استفاده قرار می‌دهید در آن ذکر شده است و با زدن فلش سمت چپ موارد بیشتری مشاهده خواهند شد؛ طرح اصلی ما در این برنامه کنترل مصرف بود که از خالی شدن شارژ به هنگام نداشتن بسته اینترنت جلوگیری به عمل می‌آورد.

در ادامه موجودی حساب کاربر در فونت زرد و درشتی نمایش داده می‌شود؛ به هر حال کاربران طرح اعتباری در طی شبانه روز مدام میزان شارژ خود را استعلام می‌کنند. اما نکته جالب تر این بخش، سه نمودار دایره‌ای در ادامه هستند: اینترنت، مکالمه و پیامک. اگر برای هر یک از این سه بخش طرح یا بسته‌ای ثبت کرده باشید، درصد مانده و کل به صورت زنده و دقیق در اینجا ثبت می‌گردد. جهت اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید بر روی نمودار مورد نظر لمس کنید.

ایرانسل من

در انتهای صفحه به ترتیب گزینه‌های شارژ مجدد، خرید بسته افزایشی، اطلاعات حساب، حساب چند کاربره، طرح‌های تشویقی و ارتباط با ما در باکس هایی قرار گرفته اند. انتخاب هر یک از موارد، گزینه های مرتبط را نمایش خواهد داد.

این برنامه شامل دو منوی کشویی در سمت راست و چپ خود می شود. در تصویر سمت راست نمایی از منوی کشویی سمت راست مشاهده می کنید. در اینجا نام مالک و شماره سیم کارت ثبت شده است. در ادامه نیز تمامی گزینه‌های منوی اصلی به همراه موارد جدیدی مشاهده می‌شوند؛ تاریخچه، بانک داری همراه، طرح‌های تشویقی، پیغام‌های سیستمی و تبدیل به دائمی گزینه‌های جدید این بخش هستند.

در انتهای این منو، می‌توانید به پروفایل‌های رسمی ایرانسل در شبکه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشید؛ تلگرام، اینستاگرام، آپارات و…

2

در تصویر سمت راست منوی خرید بسته افزایشی اینترنت به نمایش در آمده است؛ در بالای این بخش موجودی حساب شما به همراه بسته‌های افزایشی هدیه و ترکیبی تعبیه شده‌اند. در ادامه بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل به صورت کاملا منظمی به تفکیک در آمده‌اند؛ ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه و… با انتخاب هر یک از این موارد لیست بسته‌های در دسترس به همراه محدودیت و قیمت مشاهده می‌شوند.

منوی شارژ مجدد برنامه نیز میزبان بخش‌های مختلف می‌باشد؛ شارژ از طریق وب‌سایت رسمی ایرانسل، ارسال شارژ برای دیگران، شارژ شگفت انگیز، خط به خط، شارژ مخدوش مستقیم و کارت شارژ.

3

حساب‌های چند کاربره این روز ها بین کاربران ایرانسل از محبوبیت خاصی برخوردارند. در اپلیکیشن رسمی ایرانسل می‌توانید خود را به عنوان تامین کننده اصلی ثبت نام کنید. در تصویر سمت راست نیز نمایی از بخش طرح‌های تشویقی مشاهده می‌شود.

5

در اسکرین شات‌های زیر به ترتیب بخش‌های تاریخچه و ارتباط با ما را مشاهده می‌کنید. در بخش تاریخچه، خرید‌های شما در دسته‌های مختلف (افزایشی، طرح تعرفه، شارژ مجدد، فهرست طلایی و …) تفکیک می‌شوند. برای تماس با مرکز پشتیبانی سیم کارت و وایمکس از بخش ارتباط با ما بهره ببرید.

6

شاید هنوز برخی کاربران از امکان تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی خبر ندارند. خبر خوش این است که چنین امکانی وجود داشته و دستورالعمل کامل آن در اپلیکیشن ایرانسل من آمده است (تصویر سمت راست). در صورت تمایل می توانید مراحل را با زدن دکمه تبدیل به دائمی پیگیری کنید.

اپلیکیشن ایرانسل من شامل بخش بانکداری داخلی نیز می‌شود که از دو بانک سامان و پاسارگارد به همراه باجه ایرانسل پشتیبانی می‌کند. توجه داشته باشید جهت بهره از این بخش باید رمز الکترونیکی خود را از بانک مربوطه دریافت کنید.

7

منوی کشویی سمت چپ برنامه به ترتیب شامل گزینه‌های اطلاعات پرونده، اطلاعات حساب، بازیابی کد قفل گشا، تنظیمات، پرسش های متداول و… می شود. در بخش پرسش‌های متداول، به سوالات مختلف شما پیرامون بهره از ایرانسل و سرویس های مختلف آن پاسخ داده می شود (تصویر سمت راست).

بخش تنظیمات برنامه حاوی موارد مختلفی نیست و تنها امکان تغییر زبان برنامه، حساب کاربری، تغییر رمز عبور و طرح کنترل مصرف را فراهم آورده است. همچنین پیامک‌های تبلیغی و آزاردهنده ایرانسل را می‌توانید از همین بخش غیر فعال کنید.

9

در مجموع عملکرد برنامه ایرانسل من در تلفن نکسوس 5 با اندروید 6 مارشملو بسیار مناسب بود و توانست بیشتر انتظارات ما را برآورده کند. با این حال امیدواریم طراحی این برنامه در آینده نزدیک به استانداردهای متریال دیزاین گوگل برسد. امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید.

دانلود :