گجتی که تقریباً تمام دستگاه‌ها را به صورت بی‌سیم و همزمان شارژ می‌کند [CES 2017]

یک استارتاپ فرانسوی به نام مربع انرژی (Energysquare) تکنولوژی جالبی را ابداع کرده که با استفاده از آن می‌توان تقریباً هر نوع وسیله‌ای را به صورت بی‌سیم شارژ کرد.

این گجت خلاقانه که در نمایشگاه CES  امسال نیز به نمایش گذاشته می‌شود، از پنج برچسب بسیار نازک و یک صفحه شارژکننده تشکیل شده است. هرکدام از این برچسب‌ها دارای دو الکترود و یک اتصال MicroUSB ،USB-C و یا متصل کننده دستگاه‌های اپل هستند که به راحتی وارد درگاه ورودی هر گوشی و یا تبلتی می‌شوند. بعد از اینکه کاربر این برچسب را پشت دستگاه خود چسباند، تنها کافی است که آن را روی صفحه مخصوص قرار دهد و دستگاه شروع به شارژ شدن می‌کند.
wireless-sticker
دستگاه Energysquare از نوعی تکنولوژی شارژ بی سیم نوآورانه‌ استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد چندین دستگاه را به‌صورت همزمان شارژ کنند. شما می‌توانید به راحتی 3 یا 4 گوشی هوشمند را روی صفحه قرار دهید و شارژ کنید. البته سرعت این دستگاه تقریباً مشابه سرعت شارژرهای معمولی است.

اما این گجت یک مشکل عمده دارد و در صورتی که کاربران این برچسب را پشت گوشی قرار دهند نمی‌توانند از شارژهای سیمی استفاده کنند چون درگاه شارژ گوشی همیشه توسط اتصال این برچسب اشغال شده و در صورتی که نیاز به استفاده از شارژر دیگری باشد این برچسب باید از پشت گوشی جدا شود. البته کمپانی Energysquare اعلام کرده که در نسخه‌های بعدی احتمالاً با تعبیه یک درگاه شارژ پشت برچسب این مشکل را حل خواهد کرد.

گفته شده که Energysquare در سه ماهه اول سال 2017 و با قیمت 89 دلار روانه بازارها خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها