خرید پهباد‌های شخصی جدید برای سربازان ارتش آمریکا!

ارتش آمریکا طی قراردادی به ارزش 2.6 میلیون دلار، تعدادی پهباد نظارتی برای سربازان خود تهیه کرده که نظارتی در مقیاس جوخه برای سربازان ارائه می‌دهد.

سیستم شناسایی شخصی بلک هورنت (Black Hornet Personal Reconnaissance System) کوچک‌ترین نانوپهباد جهان بوده که در آزمایشات میدانی موفق شده است. ارتش آمریکا نسل بعدی بلک فورنت، یعنی بلک هورنت 3 را سفارش داده که دارای 32 گرم وزن بوده و حتی در مکان‌هایی که پوشش جی پی اس در آن وجود ندارد می‌تواند به خوبی مسیریابی داشته باشد. این پهباد که دارای پردازش عکس پیشرفته است، می‌تواند تا دو کیلومتر با سرعت بیش از 21 کیلومتر بر ساعت پرواز کند و به همراه خود یک دوربین کوچک حرارتی دارد.

خرید پهباد‌های شخصی جدید برای سربازان ارتش آمریکا!
این پهبادها، با نام بلک هورنت، همراهان جدید سربازان ارتش آمریکا هستند.

این سفارش بخشی از برنامه‌ی Soldier Borne Sensors ارتش آمریکا خواهد بود که هدف آن ارائه‌ی آگاهی بیشتر پرسنل ارتش از اطراف خود با استفاده از پهبادها است.

به گفته‌ی مدیرعامل فلیر، جیمز کنِن، استفاده از بلک هورنت یک فرصت عالی برای سربازان ارتش آمریکا در جهت ایجاد برتری در میدان جنگ مدرن ارائه می‌دهد. این قرار داد نشان دهنده‌ی درخواست‌های روز افزون برای نانوپهباد هاست و راه را برای توسعه‌ی هرچه بیشتر همه‌ی شاخه‌های ارتش باز می‌کند. کمپانی فلیر بیشتر به خاطر فناوری عکس‌برداری حرارتی خود شناخته شده که آن را در پهبادهای خود به کار می‌برد.

منبع Cnet
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.