سفارش غذا با پهباد، در دستور کار Uber

Uber Eats که شاخه‌ی سفارش آنلاین غذای شرکت اوبر است (که مشابه آن را نیز در کشور داریم)، قصد دارد راه‌های تحویل غذا را به سطوح جدیدی پیشرفت دهد. در حال حاضر، نحوه‌ی کار این سرویس بسیار ساده است: راننده غذای شما را از یک رستوران تحویل می‌گیرد و آن را به محل درخواستی شما می‌رساند.

اما در رویداد Uber Elevate که در ژاپن برگزار شد، اوبر از یک روش تحویل جدید رونمایی کرد: پهباد! تیم پهباد اوبر که با نام Uber Elevate شناخته می‌شود، با تجاربی که از سرویس UberAir (تاکسی سرویس هوایی که قرار است در سه شهر بزرگ مورد استفاده قرار گیرد) به دست آورده است، تا تحویل غذای سریع‌تر، ارزان‌تر و قابل اتکاتری را به مشتریان ارائه دهد.

اوبر در حال حاضر پای مذاکره با شرکت هواپیمایی فدرال آمریکا برای کاربا اوبرایر است و پروژه‌ی پهبادی اوبر به خوبی می‌تواند در میان صحبت‌ها مطرح شود. Uber Elevate پروازهای پهبادی را در سن دیگو تست کرده‌ و یک برنامه‌ی تحویل با پهباد را در دستور کار دارد.

سفارش غذا با پهباد، در دستور کار Uber
شاید زمانی طرح ماشین پرنده مربوط به فیلم‌های سای-فای چند قرن آینده می‌شد. ولی به نظر می‌رسد که آن‌ها از همیشه نزدیک‌تر هستند.

 

Uber Eats سال خوبی را گذرانده: برنامه‌ی آن بیش از رقیبان خود روی دستگاه‌های اندرویدی نصب شده و به گفته‌ی اوبر، 6 میلیارد دلار در سفارش‌ها در 293 کشور جهان رسیده است بیشترین رشد هم در بازار آسیا بوده. در هند و ژاپن، اوبر ایتز قبل از سرویس سفارش تاکسی به شهرها رسیده‌ است!
هنوز مشخص نیست که چه زمانی شهروندان سه شهر خوش شانس می‌توانند غذای خود را یک پهباد دریافت کنند، اما اگر پروژه‌ی ضربه خورده‌ی آمازون پرایم ایر را به عنوان نمونه‌ای در نظر بگیریم، اوبر الویت می‌تواند موانع سختی را رو به روی خود ببیند. علاوه بر همه‌ی این‌ها، IBM اخیرا حق اختراع ارائه‌ی قهوه با پهباد به مشتریان را ثبت کرده و این موضوع برای طرفداران پهبادها خوشحال کننده خواهد بود!

منبع Mashable
مطالب پیشنهادی
1 نظر
  1. ناشناس کاربر می‌گوید

    Helicopter

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.