گلکسی نوت 7 ایمن هم منفجر شد!

سامسونگ اوایل ماه جاری فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 را صادر کرد و در همان زمان این فبلت عملکرد فوق العاده ای در بازار چین داشت. از آنجاییکه گلکسی نوت 7 های موجود در چین به جای باتری‌های معیوب سامسونگ از از باتری‌های ATL استفاده می‌کنند، این محصول در چین با عنوان «ایمن» به فروش می‌رسید. در این رابطه ATL مسئولیت تأمین باتری‌های اغلب گلکسی نوت 7 های جایگزین را نیز بر عهده گرفته و اگر یکی از این گلکسی نوت 7 ها دچار آتش سوزی شود آنگاه تمام پروسه فراحوان جمع آوری گلکسی نوت 7 با شک و تردید مواجه می‌شود. اکنون به نظر میرسد این اتفاق رخ داده و یکی از دارندگان گلکسی نوت 7 در چین ادعا می‌کند دیوایسی که به تازگی خریداری کرده دچار انفجار شده است.

Hui Renjie مالک چینی گلکسی نوت 7، می‌گوید گوشی خود را آخر هفته گذشته از وبسایت JD.com خریداری کرده و دوشنبه صبح آن را تحویل گرفته است. جزییات درباره اتفاقی که برای این مرد افتاده محدود است اما به اندازه کافی از انفجار گلکسی نوت 7 شنیده‌ایم و می‌توانیم تصوری از این حادثه داشته باشیم. در نهایت این حادثه ظاهراً 2 انگشت این مرد را سوزانده و مک بوک او را نیز با آسیب رو به رو کرده است.

این مرد پس از وقوع حادثه با یکی از نمایندگان سامسونگ دیدار کرده که به وی پیشنهاد می‌کند گلکسی نوت 7 منفجر شده را پس بدهد اما آقای Renjie مخالفت می‌کند. به گفته بلومبرگ، این مالک گلکسی نوت 7 می‌گوید به سامسونگ برای افشای این قضیه اعتماد ندارد و قصد دارد این مشکل را عمومی کند. گفته می‌شود سامسونگ همچنان در حال مذاکره با این مرد چینی است اما هنوز مشخص نیست توافقی بین دو طرف به دست می‌آید یا خیر.

حادثه انفجار قبلی گلکسی نوت 7 که در چین اتفاق افتاده بود ناشی از گرمای خارجی بود با این حال اعتماد به سامسونگ در چین مانند سایر نقاط جهان در حال حاضر چندان زیاد نیست.

تا زمانیکه جزییات بیشتری پیرامون این حادثه و انفجار این گلکسی نوت 7 منتشر شود، دلیلی وجود ندارد که دارندگان گلکسی نوت 7 های ایمن نسبت به امنیت خود نگران باشند. با این حال اگر مشکلی برای گلکسی نوت 7 های جدید وجود داشته باشد ممکن است فراخوان دوم توسط سامسونگ اعلام شود و ضربه به مراتب بزرگتری به اعتبار سامسونگ وارد شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها