تسلا رودستر جدید همه را حیرت زده کرد! 100 کیلومتر در 1.9 ثانیه!

شرکت شناخته شده تسلا که در زمینه تولید خودروهای الکتریکی حرف اول را می‌زند، امروز مدل جدیدی از خودروی رودستر (Roadster) را معرفی کرد. این مدل جدید که در واقع یک مدل اصلاح شده می‌باشد، دارای باتری بزرگ‌تری بوده و موتور الکتریکی آن نیز به طور کامل بازسازی شده است. در یک کلام باید گفت، رانندگی با این خودروی مدرن حس بسیار خوبی داشته و می‌توان ادعا نمود که رودستر آینده خودروهای برقی را به معرض نمایش گذاشته است. جالب است بدانید که مدیر عامل شرکت تسلا، آقای ایلان ماسک ادعا کرده این خودرو سریع‌ترین خودروی جهان خواهد بود.

تسلا رودستر (تصویر 1)

رودستر که قرار است در سال 2020 راهی بازار شود، تنها در عرض 1.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ثانیه می‌رساند و قادر است مسافت 400 کیلومتری را در کمتر از 8 ثانیه بپیماید. این خودروی فوق العاده تسلا مطمئناً با این رکوردهای خود می‌تواند پرشتاب‌ترین خودروی حال حاضر جهان، یعنی دوج دیمون (Dodge Demon) را نیز شکست دهد. علاوه بر این، رودستر قرار است دارای یک حالت رانندگی جدید با نام Maximum Plaid باشد که گفته می‌شود از حالت Ludicrous نیز دیوانه‌وارتر خواهد بود.

تسلا رودستر (تصویر 2)

نسل جدید تسلا رودستر از ۳ موتور الکتریکی بهر‌مند بوده و تمام چرخ‌های آن محرک هستند. این خودرو فضای کافی برای ۴ سرنشین را دارا بوده و سقف آن به طور کامل قابلیت باز و بسته شدن را دارد. این یک حرکت چرخشی نیست. این به لطف بخشی از بسته بندی باتری در پایین بدن است، به علاوه تنظیم درایو تمام چرخ که سه موتور را می بیند. بنا به ادعای تسلا، روستر به لطف باتری 200 کیلو وات ساعتی خود قادر است مسافت 1000 کیلومتری را تنها با یک بار شارژ طی کند!

تسلا رودستر (تصویر 3)

البته انتظار نداشته باشید، این خودروی آینده نگرانه با امکانات فوق العاده‌ای که دارد، ارزان فروخته شود. تسلا رودستر قرار است در زمان عرضه قیمتی برابر با 250 هزار دلار داشته باشد و بدین ترتیب گران قیمت‌ترین خودروی تولید انبوه لقب خواهد گرفت. البته کسانی که این خودرو را پیش خرید کنند، می‌توانند تنها با پرداخت 50 دلار، آن را در سال 2020 دریافت کنند.

لینک کوتاه http://bit.ly/2Dhcv7l
منبع cnet

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط