با شروع سال جدید سبک زندگی خود را تغییر دهید

اکنون که سال 2019 آغاز شده و قدم در سال جدید نهاده‌اید، چه خوب است که فرصت را غنیمت شمرده و برای ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی خود قدمی محکم بردارید. پس در اولین گام بیایید منفی بافی را فراموش کرده، سعی کنید اشتباهات گذشته را تکرار نکنید و با این راه‌کارها یک سبک مثبت در زندگی خود را آغاز نمایید. در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا در این رابطه بیشتر بدانید.

انرژی‌های منفی را از اطرافتان دور کنید

هم اکنون مردم تمایل دارند پایان سال‌شان را جشن بگیرند و خود را برای شروعی جدید آماده کنند. با در نظر گرفتن این ایده، یک سم زدایی دیجیتالی، تغییر بزرگی برای شما در سال پیش رو خواهد بود. برای این کار کافی است که وارد شبکه‌های اجتماعی‌تان شوید و هر فردی که به شما انرژی منفی منتقل می‌کند یا باعث می‌شود احساس ناخوشایندی نسبت به خودتان تجربه کنید را آنفالو و حذف کنید. تردیدی نکنید، این کار باعث می‌شود احساس خوب و خوشایندی را تجربه کنید که پیش از این نداشته‌اید.

فهرستی از اهدافتان و چیزهایی که می‌خواهید در سال جدید به دست آورید را تهیه نمایید

این لیست می‌تواند شامل تصمیم شما برای کاهش وزن، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، یادگیری یک مهارت جدید، گذاشتن قرار ملاقات با دوستان قدیمی‌تان و یا حتی جایی که قصد دارید تعطیلاتتان را در آن جا بگذرانید باشد. همه‌ی این برنامه‌ها برای رسیدن به دستاوردهایی است که کمک می‌کند احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. در مقابل هر کدام از آیتم‌های لیست‌تان به صورت خلاصه توضیح دهید که چگونه می‌خواهید این اهداف را محقق کنید و پس از دستیابی به هر یک، در جلوی آن یک تیک قرار دهید! انجام این کار، حس وصف ناپذیری را به شما هدیه می‌کند‌.

آشپزی با مواد غذایی جدید را تجربه کنید

مدت زمانی را صرف کنید و یک سری دستور پخت جدید که شما را به آشپزی کردن ترغیب می‌کند، پیدا کنید و صرف نظر از مواد تشکیل دهنده‌، آن‌ها را امتحان نمایید. اغلب اوقات یک دستور پخت به نظر خوب می‌رسد اما چون اجزای تشکیل دهنده‌ی آن عجیب و غریب به نظر می‌آید یا از موادی تشکیل شده که خیلی به مذاق ما خوشآیند نیست، از امتحان کردن آن اجتناب می‌کنیم. پس همه‌ی تصورات قبلی خود را دور بریزید، غذاهای جدید را کشف کنید و مهارت آشپزی خود را بهبود ببخشید.

خودتان را با چالش‌های جدید روبه رو کنید

اغلب افراد به خصوص در آستانه‌ی سال جدید تمایل دارند که زندگی‌شان را به صورت کنترل شده‌ای جلو ببرند اما حاضر نیستند خود را با مسائل پیچیده رو‌به‌رو کنند و فشار استرس را تحمل نمایند. رو‌در‌رو شدن با موضوعاتی که پیش از این، آن‌ها را کنار گذاشته‌اید، مانند رفتن به دندانپزشکی یا باز کردن یک حساب پس انداز و یا هر چیز دیگر، بی‌شک یک تغییر مثبت برایتان به ارمغان خواهد آورد.

به خاطر داشته باشید که در سر پروراندن انرژی‌های منفی بسیار آسان است اما داشتن یک زندگی مثبت و هدفمند، پر فایده و لذت بخش‌تر است. پس برای داشتن یک زندگی شاد و لذت بخش هر اقدامی را که لازم است انجام دهید حتی اگر شما را با چالش مواجه کند.

منبع Thetalko
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها