آی پینز

نیوزیلند استفاده از تجهیزات هواوی را ممنوع کرد!

بنا به گزارش نیویورک تایمز، مقامات نیوزیلند یک شرکت مخابراتی بزرگ این کشور را از استفاده از تجهیزات هواوی در راه اندازی شبکه تلفن همراه نسل پنجم یا 5G منع کرده‌اند. شرکت Spark در بیانیه‌ای اعلام کرد که مدیر کل اداره امنیت ارتباطات دولتی نیوزیلند معتقد است استفاده از تجهیزات هواوی “خطرهای قابل توجهی را متوجه امنیت ملی کشور خواهد کرد”، نگرشی که پیش از این در اظهارات مقامات ایالات متحده و استرالیا هم بازتاب داشته است. به طور خاص، دولت ایالات متحده در مورد نگرانی‌های خود در رابطه با ارتباط نزدیک هواوی با دولت چین و خطر آفرین بودن محصولات این شرکت برای امنیت ملی، سخن گفته است.

هواوی به طور مکرر چنین ادعاهایی را رد کرده و در پاسخ به خبر اخیر نیز گفته روند کار در نیوزیلند به خوبی پیش می‌رود و این شرکت به طور فعالانه‌ای به هر گونه نگرانی دولتمردان پاسخ داده و با همکاری یکدیگر مسیر درستی را برای پیشبرد اهداف پیدا خواهند کرد. در همین حال، سفارت ایالات متحده در استرالیا نیز با انتشار یک بیانیه اعلام کرده: “ایالات متحده همواره حمایت خود از استفاده از شبکه‌های مخابراتی امن و زنجیره‌های تامینی که شامل تامین کنندگان تحت کنترل یا نفوذ غیرمستقیم دولت‌های خارجی نیستند را اعلام کرده است. ما به طور معمول از متحدان و دوستان خود می خواهیم که چنین خطراتی را در نظر گرفته و نظارت‌های مشابهی را در جهت حصول اطمینان از امنیت شبکه‌های مخابراتی و زنجیره‌های تامین خود اعمال کنند.”

در ایالات متحده، قانون گذاران اعلام کرده‌اند استفاده از تجهیزات خاصی که توسط هواوی و دیگر شرکت چینی به نام ZTE تولید شده، برای تمامی کارکنان دولتی، پیمانکاران و آژانس‌ها ممنوع است. این در حالی است که پیش از این پنتاگون هم اقدام به ممنوع کردن فروش گوشی‌های ساخت هواوی و ZTE در خرده فروشی‌های نظامی کرده بود. علاوه بر این، تعدادی از سازمان‌های دولتی، از جمله FBI، CIA و NSA، به شهروندان آمریکایی در مورد استفاده از محصولات هواوی هشدار داده‌اند. البته هشدارهای مشابهی نیز در سایر کشورها از جمله کانادا، آلمان، ژاپن و ایتالیا صادر شده است.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها