قاصدک 24

اینترنت 5جی (5G) سریع‌ترین پیاده‌سازی جهانی را خواهد داشت

براساس گزارشی از اریکسون، اینترنت 5جی بین همه‌ی نسل‌های اینترنت همراه، سریع‌ترین پیاده‌سازی را دارد؛ این تکنولوژی تا سال 2024، به دست یک و نیم میلیارد نفر خواهد رسید.

اولین شبکه‌ی 5جی در ایالات متحده راه‌اندازی شده و ورایزون در تعدادی از شهرهای بزرگ، اینترنت وایرلس ثابت (FWA) ارائه داده است و دیگر اپراتورها در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا نیز آماده‌ی راه‌اندازی آن در چندماه آتی می‌شوند.

اریکسون پیش‌بینی می‌کند که تعداد زیادی از دستگاه‌های دریافت کننده‌ی 5G در سه ماهه‌ی دوم 2019 عرضه خواهند شد و در ادامه‌ی سال، چیپ‌ست‌های نسل دوم قدرتی بیشتر و پیشرفته‌تر به گوشی‌های هوشمند می‌دهند.

اینترنت 5جی (5G) سریع‌ترین پیاده‌سازی جهانی را خواهد داشت

فردریک جدلینگ، مدیر شبکه‌های تجاری اریکسون، اظهار داشت:

با ورود 5جی به بازار، پیش‌بینی می‌شود که پوشش و پیاده سازی آن بسیار سریع‌تر از نسل‌های قبلی باشد. در همین‌حال، شبکه‌های اینترنتی در همه‌ی دستگاه‌ها درحال گسترش هستند و چیزی که ما می‌بینیم، شروع تغییرات اساسی است که نه تنها مصرف کنندگان، بلکه بسیاری از صنایع را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این حال، اریکسون که با نوکیا، هواوی و سامسونگ برای ارائه‌ی تجهیزات شبکه‌ به اپراتور‌های 5G رقابت خواهد داشت، بیان داشت که ممکن است اروپا در این کار از بقیه عقب بیفتد؛ در گزارش آمده که رقابت شدید و قوانین مقرر شده به شکلی هستند که تا 2024، فقط 29 درصد از قاره‌ی اروپا پوشش 5G دارند؛ در حالی که این عدد در ژاپن، چین و کره‌ی جنوبی 43 درصد و در آمریکا 55 درصد خواهد بود.

مصرف دیتای موبایل، سالانه 79 درصد افزایش داشته و سریع‌ترین رشد خود را در سال‌های اخیر تجربه کرده و به 7.9 میلیارد مصرف کننده رسیده است! با این اوصاف، شکی نیست که عرضه‌ی اینترنت نسل بعد تاثیر شگرفی روی شبکه خواهد داشت.

منبع TechRadar
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها