ویندوزفون مرده است؟ فروشگاه های ایالات متحده که اینگونه می‌گویند!

هم اکنون ویندوزفون ها در جایگاه قابل توجه و محبوبی قرار ندارند. پرچم‌دار مایکروسافت لومیا 950 (Microsoft’s Lumia 950) حدود یک سال پیش عرضه شد و با ناامیدی و سردی منتقدان و خریداران مواجه شد. اچ پی الایت ایکس 3 (HP’s Elite X3) می‌تواند امیدوارتر باشد اما قیمت این محصول و بازاریابی گوشی قطعاً به معنای سرمایه گذاری بر روی کاربران به جای مشتریان است. هم اینک مایکروسافت با یک تغییر جهت بزرگ درصدد است تا برای برنامه ویندوزفون های خود بر روی مشتریان مصرف کننده سرمایه گذاری کند و بر اساس اخبار کمی که امروز به گوش ما رسیده است این نکته می‌تواند برجسته‌تر هم باشد.

گزارشاتی در MSPoweruser به اشتراک گذاشته شده است که طبق آن مایکروسافت به آرامی در حال خلاص شدن از شر ویندوزفون های خود در فروشگاه‌های مایکروسافت و در سراسر ایالات متحده است. در ابتدا مایکروسافت در تلاش بود تا با روشی مشابه آنچه که در فروشگاه‌های اپل (Apple Store) انجام شد، تخصص‌ها و پشتیبانی‌های لازم را برای محصولات خود ارائه بدهد. در حالی که لپ تاپ‌ها، محصولات سرفیس و سایر گجت ها هنوز هم به نمایش در می‌آیند، به نظر می‌رسد که دیگر هیچ محصول فیزیکی حاوی ویندوزفون وجود ندارد.

بر اساس اظهار نظر یک فروشگاه، مایکروسافت در بوستون ایالات متحده به سختی محصولات ویندوزفونی را برای نمایش ارائه می‌دهد. در این فروشگاه پاسخگویان مشتریان عملاً مشغول پاسخ در ارتباط با سایر محصولات هستند و در فروشگاهی به این عظمت تنها یک پاسخگو در بخش ویندوز فون فعالیت می‌کند. گزارش دیگری از فروشگاه مایکروسافت در آریزونا هم به ما رسیده است که در آنجا اصلاً ویندوزفونی برای نمایش وجود ندارد.
در سراسر سال 2016 مایکروسافت بارها قیمت گوشی‌های لومیای خود را شکست.روش‌های جذب مشتری مانند با خرید یک گوشی یک گوشی رایگان دیگر هدیه بگیرید و یا 50 درصد تخفیف هم بارها توسط مایکروسافت تکرار شد و کاملاً مشخص بود که مایکروسافت در تلاش است تا از شر موجودی‌هایی که الان در دست دارند خلاص شوند و با این رویه طولی نخواهد انجامید که فروشگاه‌های مایکروسافت از به نمایش گذاشتن و تبلیغات ویندوزفون ها دست برمی‌دارند. به نظر می‌رسد که ویندوزفون ها زودتر از پیش بینی‌ها از دست مشتریان خارج خواهند شد.

شایان ذکر است تاکید کمتر بر روی بازار مشتری به این معنی نیست که ویندوزفون به کلی مرده است. اچ پی الایت ایکس 3 در حال حاضر در ایالات متحده برای پیش فروش قرار گرفته است و به نظر می‌رسد سرفیس فون مایکروسافت که مدت‌هاست شایعاتی را در موردش می‌شنویم برای نمایش در سال 2017 آماده می‌شود. هنوز چراغ روشنی در راه ویندوزفون ها قرار دارد اما نتیجه نهایی این گوشی‌ها هنوز مبهم است. تنها گذشت زمان می‌تواند به ما بگوید که چه آینده‌ای در انتظار ویندوزفون است پس بهتر است منتظر بمانیم و ببینیم که چه اتفاقی قرار است بیافتد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها