«نینتندو سوئیچ» در هنگام عرضه از کنسول مجازی پشتیبانی نخواهد کرد

کنسول مجازی چیزی است که بسیاری از علاقه‌مندان نینتندو انتظار دارند تا در کنسول‌های ساخت این شرکت در اختیار داشته و از طریق آن به برخی از بازی‌های کلاسیک نینتندو که در کنسول‌های قدیمی‌تر ارائه شده بودند، دسترسی پیدا کنند. با این حال، نینتندو امروز تأیید کرده است که کنسول آینده این کمپانی ژاپنی، یعنی نینتندو سوئیچ (Nintendo Switch)، حداقل در زمان عرضه از این قابلیت بی‌بهره بوده و از کنسول مجازی‌‌ پشتیبانی نخواهد کرد.

نینتندو در حال حاضر هیچ استدلالی برای این اقدام خود ارائه نکرده و در بیانیه‌ای که منتشر نموده تنها به ذکر این نکته بسنده کرده است که:

بازی‌های کنسول مجازی در هنگام عرضه نینتندو سوئیچ، در دسترس نخواهند بود. ما در آینده اطلاعات بیشتری در این مورد ارائه خواهیم کرد.

از آنجا که برخی ویژگی‌های دیگر مانند قابلیت استریم ویدیو نیز در زمان عرضه این کنسول در دسترس بازیکنان نخواهند بود، می‌توان نتیجه گرفت که این موضوع تنها وابسته به زمان بوده و ویژگی مذکور در نهایت به سوئیچ اضافه خواهد شد. با این حال، همین که در هنگام خرید جدیدترین کنسول نینتندو نمی‌توان از بازی‌های کلاسیک این شرکت بر روی کنسول مجازی لذت برد، مسئله ناامید کننده‌ای است.

در کنار مطلب فوق، اطلاعاتی نیز در خصوص فروشگاه الکترونیکی کنسول سوئیچ موسوم به eShop منتشر شده است و طبق گفته‌های نینتندو برای استفاده از امکانات این فروشگاه، نصب به‌روزرسانی سیستمی کنسول، اجباری خواهد بود:

دریافت به‌روزرسانی سیستم در پس زمینه انجام شده و طوری طراحی گردیده که به سرعت نصب شده و خللی در گیم پلی ایجاد نکند.

کنسول نینتندو سوئیچ قرار است در تاریخ 3 مارس (13 اسفند) با قیمت 299 دلار در دسترس خریداران قرار گیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع attackofthefanboy
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها