ثبت سفارش خودرو 1.1 میلیون دلاری نیسان GT-R50 شروع شد!

خودروسازان اغلب به خاطر اینکه خودروهای مفهومی و طرح‌های اولیه محصولات خود را به تولید انبوه نمی‌رسانند، مورد انتقاد قرار می‌گیرند. اما هر از چند گاهی، یکی از این نوع خودروهای مفهومی و یا طرح‌های اولیه یافت می‌شود که فاز مفهومی را با موفقیت پشت سر گذاشته و به یک مدل اولیه در ابعاد واقعی و در نهایت به یک خودرو واقعی تبدیل می‌شود که هر کسی می‌تواند آن را خریداری کند.

کمپانی نیسان موتور به تازگی این کار را در مورد خودرو GT-R50 که با همکاری ایتال دیزاین طراحی شده، انجام داده و 50 دستگاه از آن را تولید کرده است. خودرو نیسان GT-R50 اوایل سال جاری میلادی در جشنواره سرعت گودوود (Goodwood) در بریتانیا رونمایی شد و در واقع مدل پیشرفته‌ای از GT-R محسوب می‌شود که به مناسبت بزرگداشت 50 سالگی این سری از خودروها طراحی شده است.

Nissan GT R50 600x339 - ثبت سفارش خودرو 1.1 میلیون دلاری نیسان GT-R50 شروع شد!

در واقع، طراحی ظاهری و بیرونی این خودرو نسبت به مدل کوپه که در گودوود نشان داده شد، بدون تغییر بوده و بر اساس GT-R Nismo و با همکاری Pininfarina طراحی شده است. اما در این بین چند استثناء هم وجود دارد: با وجود اینکه مدل نشان داده شده در گودوود به یک رنگ خاکستری خاص با بخش‌هایی طلایی مزین شده بود، اما مشتریان می توانند رنگ دلخواه خود را برای GT-R50 انتخاب کنند و البته برخی اجزای داخلی هم به سفارش مشتری قابل تغییر و سفارشی سازی خواهد بود.

اگر در مورد قیمت سؤال کنید، باید بدانید که هزینه مالکیت هر یک از این 50 خودرو تولید شده تحت نام نیسان GT-R50 با توجه به مشخصات و توانایی‌های فنی آن متفاوت خواهد بود. به گفته مسئولان نیسان هر یک از این خودروها بدون در نظر گرفتن آپشن‌ها و مالیات‌های اعمال شده در کشورهای مختلف، حدود 1.1 میلیون دلار قیمت خواهد داشت.

منبع autonews

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar