فلای تودی

قابلیت اتوپایلوت تسلا به زودی از چراغ‌های راهنمایی و میدان‌ها هم پشتیبانی خواهد کرد

قابلیت هدایت نیمه خودکار یا اتوپایلوت (autopilot) شرکت خودروسازی تسلا تاکنون عملکرد خوبی داشته و توانسته به خوبی از عهده هدایت خودرو در جاده بربیاید. اما از آنجا که هیچ وسیله و فناوری‌ای به صورت صد در صد کامل نیست، همواره باید منتظر بهبودها و پیشرفت‌ها بود. بر همین اساس و با توجه به توییتی که مدیر عامل تسلا، آقای ایلان ماسک (Elon Musk) اخیراً منتشر کرده، دارندگان خودروهای تسلا به زودی به نسخه جدیدی از ویژگی هدایت نیمه خودکار با بهبودها و پیشرفت‌های قابل توجه دسترسی خواهند داشت.

بر اساس گفته‌های ماسک، ظاهراً کمپانی تسلا در حال حاضر مشغول تست قابلیت‌های مختلف اتوپایلوت از قبیل نوع تعامل با چراغ‌های راهنمایی، تابلوهای توقف و میدان‌ها است. آقای ماسک ادعا کرده که خودروی تسلای شما به زودی قادر خواهد بود شما را از گاراژ خانه تا پارکینگ محل کار برساند بدون اینکه راننده هیچ دخالتی در روند حرکت خودرو داشته باشد. البته اینکه وی با اغراق سخن گفته یا این ادعا را به صورتی کاملاً جدی مطرح کرده، دقیقاً مشخص نیست.

قابلیت اتوپایلوت تسلا به زودی از چراغ‌های راهنمایی و میدان‌ها هم پشتیبانی خواهد کرد

قابلیت اتوپایلوت تسلا در حال حاضر برخلاف نامش به معنی هدایت کاملاً خودکار خودرو نیست و در واقع رانندگی در این حالت به صورت نیمه خودکار انجام می‌شود. تسلا چندین بار به واسطه این قابلیت مورد هشدار قرار گرفته و برخی نیز معتقدند عملیات رانندگی در این حالت چندان با دقت و صحیح انجام نمی‌شود. در حقیقت می‌توان اتوپایلوت را یک نسخه بهبودیافته‌تر و هوشمندتر از سیستم کروز کنترل (Cruise Control) تصور کرد که در همه حال دستان راننده باید بر روی رل خودرو باشد تا در صورت بروز هرگونه پیشامدی آمادگی کامل برای کنترل خودرو را داشته باشد.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها