گوشی‌های خاطره‌انگیز نوکیا 6300 و نوکیا 8000 جان دوباره می‌گیرند!

به تازگی گزارش شده که HMD Global قصد دارد گوشی‌های خاطره‌انگیز نوکیا 6300 و نوکیا 8000 را در قالب مدل‌های 4G دوباره به بازار بازگرداند. نوکیا 6300 اولین بار در سال 2006 و به عنوان یکی از رده بالاترین محصولات نوکیا عرضه شد. نوکیا 8000 هم احتمالاً بر اساس گوشی‌های سری نوکیا 8000 تولید می‌شود که اولین بار در دهه 1990 معرفی شدند و دارای فاکتورهای نوآورانه‌ای مانند کاور کشویی صفحه کلید بودند. با دیجی رو همراه باشید.

بر اساس این گزارش که توسط یک وبلاگ آلمانی فعال در حوزه فناوری با نام WinFuture منتشر شده، گوشی‌های جدید نوکیا احتمالاً برخلاف آنچه که نامشان نشان می‌دهد، از ویژگی‌های محصولات هوشمند و مدرن امروزی بهره‌مند خواهند بود. البته توجه داشته باشید که هنوز مشخص نیست که این گوشی‌ها به طور کامل از روی نسخه‌های اولیه خود بازسازی می‌شوند یا تنها عنصر نوستالژیک و خاطره‌انگیز آن‌ها، نامشان است.

نوکیا 6300
نوکیا 6300

حتی در صورتی که HMD Global بخواهد این دو گوشی قدیمی را به شکل هوشمند و مدرن عرضه کند، مشخص نیست که از سیستم عامل اندروید در آن‌ها بهره خواهد گرفت یا باز هم به سراغ KaiOS خواهد رفت که پیش‌تر در گوشی‌های احیاء شده دیگر برند نوکیا مانند 3310 و 8110 استفاده شده بود. در هر صورت، به نظر می‌رسد شرکت فنلاندی قصد دارد با جان بخشیدن دوباره به گوشی‌های کلاسیک و محبوب نوکیا، یاد و خاطره روزهایی را در ذهن کاربران زنده کند که نوکیا حرف اول و آخر را در صنعت موبایل می‌زد و هیچ رقیب قدرتمندی در بازار نداشت.

باز هم اشاره می‌کنیم شایعات حکایت از این دارند که نوکیا 6300 و نوکیا 8000 گوشی‌هایی هوشمند با فناوری‌های روز دنیا بوده و احتمالاً به KaiOS مجهز خواهند بود. بنابراین، برخلاف مدل‌های اولیه که تنها از اتصال GSM پشتیبانی می‌کردند، این مدل‌های جدید با 4G LTE سازگاری کاملی خواهند داشت. هنوز هیچ حرفی از زمان رونمایی این گوشی‌ها زده نشده اما گزارش WinFuture ادعا می‌کند که ممکن است این اتفاق طی چند هفته آینده رخ دهد.

منبع beebom
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها