نوکیا و شروع طراحی و صدور پروانه گوشی‌های هوشمند از سال 2016

در مصاحبه‌ای اخیر با مدیر عامل کمپانی نوکیای آلمان، «راجیو سوری» شرح داد که این کمپانی در حال برنامه‌ریزی برای شروع طراحی و صدور پروانه‌ی گوشی‌ های هوشمند از سال 2016 است.در ماه آپریل سال جاری گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه نوکیا قصد دارد چنین برنامه‌ای را از اواخر سال 2016( زمانی که قراردادش با مایکروسافت اجازه‌ی انجام چنین کاری را به این کمپانی بدهد) اجرا کند و به نظر می‌رسد که این گزارش درست بوده است.

چند ماه بعد از فروشبخش گوشی‌ های موبایل این شرکت  به ارزش 7.2 میلیارد دلاردر سال 2014 به مایکروسافت، نوکیا  تبلت اندرویدی‌ N1 را طراحی کرد.Nokia N1 توسط Foxconn تایوان تولید و عرضه شد و به نظر می‌رسد این تبلت نمونه‌ای اولیه از مدل گوشی‌های هوشمند آینده‌ی نوکیا باشد. قرارداد نوکیا با مایکروسافت فقط مانع ساخت و فروش گوشی‌های هوشمند توسط این شرکت می‌شود، به این ترتیب نوکیا طراحی گوشی‌های هوشمند را انجام خواهد داد، و صدور پروانه‌ی آن توسط کمپانی‌های دیگر انجام خواهد شد و کمپانی ها حق استفاده از نام نوکیا را روی محصولاتشان از این کمپانی می‌خرند. مدیر عامل نوکیا نام هیچ کدام از شرکای تجاری این کمپانی را فاش نکرد و تنها اضافه کرد که ما به دنبال شرکای مناسب می‌گردیم.

اگر Nokia N1 نمونه‌ای از کیفیت گوشی‌های اندروید آینده‌ی نوکیا باشد، انتظار می‌رود که گوشی‌های آینده‌ی این کمپانی طراحی و ساخت ارزشمند، قطعات پیشرفته، و پیاده‌سازی اندرویدی ساده اما بهینه‌ای داشته باشند.

به نظر می‌رسد که نام نوکیا در کانون خیلی از مبادله‌های اخیر قرار دارد. در ماه آپریل این کمپانی بازار تجهیزات شبکه را با خرید Alcatel-Lucent در معامله‌ای 17.8 میلیاد دلاری از آن خود کرد. همچنین نوکیا به دنبال فروش قسمت HERE Maps خود است، و بعضی از خریداران احتمالی آن، بازار ماشین آلمان، اپل، اوبر و شرکت‌های دیگر خواهند بود.

شما از حضور دوباره نوکیا در بین تولید کنندگان تلفن های همراه چه حسی دارید؟

منبع:phonearena

لینک کوتاه http://bit.ly/2I5ELsn

نظرات بسته شده است.