آی پینز

مهندسان سامسونگ قادر به بازتولید مشکل گلکسی نوت 7 در آزمایشگاه نیستند

گلکسی نوت 7 از بازار جمع‌آوری شد و رفت که به تاریخ بپیوندد. برای سامسونگ تنها سوالی که باقی مانده است این است که چرا چنین اتفاقی برای دستگاه‌های این شرکت افتاد، دستگاه‌هایی که به نظر می‌رسید در اوج فناوری دستگاه‌های اندرویدی تاریخ بوده‌اند. قسمت ترسناک این قضیه این است که سامسونگ اصلاً نمی‌تواند بفهمد که چه چیزی باعث شد چنین اتفاقی برای دستگاه‌هایش بیفتد.

وقتی که اولین گروه از دستگاه‌های گلکسی نوت 7 سامسونگ شروع به آتش گرفتن کردند این کمپانی عذرخواهی کرد و باتری‌های مشکل‌دار را مسئول این حوادث اعلام کرد. بدین ترتیب شروع به اقدام برای جمع آوری دستگاه‌های موجود در بازار و تعویض آن‌ها با نمونه‌ی جدید با باتری ایمن‌تر کرد. اما وقتی هفته‌ی پیش گزارش‌هایی از آتش گرفتن حتی سریع‌تر این نمونه‌های امن نسبت به نمونه‌های اولیه شروع به پخش شدن کرد برای سامسونگ هیچ چاره‌ی دیگری به غیر از تعطیل کردن تولید و ارائه‌ی این دستگاه‌ها باقی نماند.

به نظر می‌رسد سامسونگ تولید این گوشی‌ها را متوقف کرده است، گوشی‌هایی که سامسونگ امید زیادی به آن‌ها داشت و حتی نتوانست دلیل این اتفاق را نیز بفهمد و این آتش‌سوزی‌ها را در آزمایشگاه بازتولید کند. سرمایه‌گذاران و خود سامسونگ، گوشی گلکسی 7 را به عنوان رقیبی جدی برای آیفون در نظر گرفته بودند. حالا تحلیل‌گران می‌گویند که امکان این وجود دارد که سامسونگ 10 میلیارد دلار به خاطر گلکسی نوت 7 ضرر کند. و سرمایه‌گذاران نیز 17 میلیارد دلار از سهم خود را از این کمپانی بیرون کشیده‌اند.

در آمریکا سامسونگ 92 گزارش مبنی بر داغ کردن بیش از حد باتری گوشی‌های گلکسی نوت 7 دریافت کرد. 26 گزارش سوختگی و 55 گزارش شامل آسیب رسیدن به اموال بودند. «پارک چول‌وان» مدیر «باتری‌های پیشرفته» در «انستیتو تکنولوژی الکترونیکی کره» با تعدادی از مهندسان سامسونگ صحبت کرد. در این صحبت‌ها به او گفته شد که توانایی بازتولید این انفجارها در محیط آزمایشگاه وجود ندارد. آقای چول‌وان بر این باور است که سامسونگ بدون بررسی کامل و خیلی زود باتری‌ها را مسئول این اتفاق برشمرده است «به نظر من هیچ مشکلی از جانب باتری‌ها وجود نداشته است یا اینکه مشکل اصلی نبوده‌اند.»

«به نظر می‌رسد که این مشکل پیچیده‌تر از آن چیزی که فکرش می‌شد باشد. گلکسی نوت 7 امکانات زیادی دارد و پیچیده‌تر از هر گوشی تولید شده‌ی دیگری است. در تلاشی برای پیشی گرفتن از آیفون به نظر می‌رسد که سامسونگ این گوشی را بیش از آنچه که ظرفیتش را داشته از نوآوری‌ها پر کرده است.»

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها