مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت 7 ضرر 17 میلیارد دلاری به سهام سامسونگ وارد کرد

دردسرهای گلکسی نوت 7 ادامه دارد و پس از توقف تولید و عرضه این گوشی اکنون سامسونگ باید در انتظار تبعات منفی آن بر روی شاخصه های مالی خود باشد.

در این رابطه سامسونگ امروز بیانیه‌ای مشابه آنچه که در روزهای گذشته در آمریکا منتشر شده بود در کره جنوبی منتشر کرد و طبق آن اعلام کرد تولید و فروش گلکسی نوت 7 تا زمانیکه بخش مربوط به امنیت کاربران تحقیقات خود را در آمریکا، کره جنوبی و تایوان درباره دیوایس‌های جایگزین آتش گرفته، به سرانجام برساند متوقف می‌شود. در ادامه نیز درباره امکان و زمان از سرگیری تولید گلکسی نوت 7، یکی از سخنگویان سامسونگ اعلام کرد هنوز هیچ تصمیمی درباره آینده گلکسی نوت 7 گرفته نشده است.

مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت 7 ضرر 17 میلیارد دلاری به سهام سامسونگ وارد کردبا این حال، طبق بیانیه‌ای که سامسونگ در کره جنوبی منتشر کرده، حوادث پیش آمده برای گلکسی نوت 7 بیش از 17 میلیارد دلار از سهام سامسونگ کاسته، به عبارتی دیگر این رقم معادل ضرر 8 درصدی به سهام سامسونگ است. البته که ارزش سهام کلی مانند سود و درآمد کمپانی نیست اما این چنین کاهشی در این ارقام مجازی حتی برای کمپانی‌ای نظیر سامسونگ نیز بسیار زیاد است. با این حال این کمپانی باید خوشحال باشد که این مشکلات باتری و آتش سوزی در گوشی‌های سری گلکسی S این کمپانی به وجود نیامد چراکه اگر این اتفاق برای سری S رخ می‌داد بدون شک تبعات سنگین‌تری در انتظار سامسونگ بود.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها