6 نشانه دردناک که شما در یک رابطه و عشق یک طرفه گرفتار شده‌اید!

روابط عاشقانه، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های زندگی است که بسیاری از مردم دنیا در طول زندگی خود، آن را تجربه می‌کنند. چه قوی باشید، چه ضعیف، چه به کسی متکی باشید چه نباشید، یک جایی از زندگی ممکن است عاشق کسی شوید که احساس کنید برای شما ارزش بسیاری دارد و تمام تلاش خود را برای جذب طرف مقابل خود بکنید. این حس توام از شادی بوده و گاهی نیز غم، و ممکن است زندگی شما را دست خوش تغییرات بسیاری کند، اما این رابطه در صورتی جذاب خواهد بود که یک طرفه نباشد و هر دو سمت تمایل عاطفی و احساسی به یکدیگر داشته باشند، چرا که گاهی، مردم درگیر عشق های یک طرفه می‌شوند و خودشان نیز خبر ندارند که در حال نابود کردن احساسات و دنیای خود هستند! از همین رو در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه بفهمید که درگیر یک عشق و رابطه یک طرفه شده‌اید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که آیا باید به رابطه یک طرفه خود ادامه دهید، یا بهتر است آن را تمام کنید!

قبل از شروع به توضیح نشانه‌های عشق یک طرفه، بهتر است عشق را کمی معنی کنیم. برای بسیاری از مردم دنیا، کلمه عشق به اشتباه معنی شده است و بسیاری از افراد به خصوص جوانان کم سن و سال تصور میکنند عشق یعنی از خودگذشتی تا مرز خودکشی! بنابراین، این افراد چشم های خود را بر روی اشتباهات طرف مقابل خود می‌بندند، چرا که این اصل همیشه وجود دارد که می‌گویند، عاشق کور است و جایی را نمی‌بیند! به راستی نیز همین است و در صورتی که شما عاشق کسی شده باشید و وی به شما علاقه زیادی نداشته باشد، او را بهترین انسان روی زمین خواهید دانست و از تمام خطاهای او چشم پوشی می کنید، در حالی که فرد مقابل به شما اهمیت زیادی نمی‌دهد و حتی خودتان نیز از این موضوع خبر ندارید!

حال نشانه های عشق یک طرفه چیست؟

این شما هستید که همیشه ارتباط برقرار می کنید

این شما هستید که همیشه اولین پیام را ارسال می‌کنید یا تماس می‌گیرید، این شما هستید که همیشه تلاش می کنید برنامه‌ای برای دیدن و ملاقات ترتیب دهید و اگر این کارها را نکنید، روزها بدون گفتن حتی یک کلمه سپری می شود و طرف مقابل اهمیت زیادی نمی‌دهد، انگار که اصلا وجود ندارید!

اگر اغلب اوقات شما برنامه‌های ملاقات را ترتیب می دهید تا لحظات خود را در کنار او باشید، احتمالا در یک عشق یک طرفه گرفتار شده‌اید و اگر همیشه شما اولین تماس را می‌گیرید و طرف مقابل‌تان ارتباطی با شما برقرار نمی کند. همین حالا باید رابطه خود را ترک کنید، چون در حال هدر دادن احساسات و وقت خود هستید!

او دوستانش و یا تنهایی را به شما ترجیح می‌دهد

وقتی شریک‌تان قصد دارد بیرون از منزل زمان خود را بگذراند یا تفریح کند، از شما دعوت نمی‌کند که او را همراهی کنید و جایی برای شما در برنامه‌هایش وجود ندارد. گاهی نیز ممکن است شما بخواهید که زمانی را با یکدگیر بگذارنید، اما او معمولا درخواست‌تان را رد می‌کند و یا به سختی بعضی از برنامه‌های شما را می‌پذیرد. او یا ترجیح می‌دهد که وقت خود را تنها بگذراند یا با دیگر دوستانش!

نشانه های عشق یک طرفه

شما را در حالتی قرار می‌دهد که همیشه باید بخاطر کارهایی که نکرده‌اید، غذر خواهی کنید!

اگر شما در یک رابطه یک طرفه گرفتار شده باشید، شریک زندگیتان طوری رفتار می‌کند که همیشه احساس گناه کنید و بخاطر کارهایی که نکرده‌اید یا مقصر نبوده‌اید مجبور شوید عذر خواهی کنید؛ حسی که شما را دچار استرس خواهد کرد و فکر می‌کنید حتما باید درباره آن با شریک خود صحبت کنید!

مبنای وجود و ساختن یک رابطه این است که حس کنید خوشبخت هستید، اما در عشق یک طرفه، وقتی دچار استرس و احساس بد هستید، شریک شما هیچ تلاشی برای برطرف کردن آن نمی‌کند و شما سعی می کنید که جلو رفته و بخاطر کارهایی که نکرده‌اید، عذر خواهی کنید، یا با کوچک کردن خودتان، او را متقاعد کنید. اما ما به شما می‌گویم که این یک عمل نادرست است و شما نباید بخاطر کاری که هرگز مرتکب نشده‌اید، بیهوده عذر خواهی کنید. بهتر است عذر خواهی اخر را بکنید و به شریک خود بگویید که دیگر نمی‌توانم این رابطه را به این شکل ادامه دهم!

 

او هیچ اهمیتی به مشکلات رابطه‌تان نمی‌دهد

این شما هستید که همیشه تلاش می کنید که رابطه تان را پایدار نگه دارید و مشکلات رابطه‌تان را برطرف کنید. در نهایت زمانی که در مورد این موضوع با شریک خود صحبت می کنید، او تنها آه کشیده و عصبی می شود! تمام این اتفاقات به این دلیل است که او اهمیت زیادی به مشکلات رابطه‌تان نمی‌دهد و نمی‌خواهد مشکلات رابطه را پیدا کنید. بنابراین همیشه در دوراهی می‌مانید: مشکلات را به تنهایی رفع کنید یا اینکه شما هم مشکلات رابطه‌تان را فراموش کرده و اهمیتی به آنها ندهید؟!

 

شما به طور مداوم احساس استرس می‌کنید

شما دائما درگیر این هستید که رابطه‌تان در حال فروپاشی است و فکر می کنید اگر فلان کار را بکنید یا نکنید، رابطه شما بهم می‌خورد! اگر شریک شما رفتاری از خود نشان می‌دهد که همیشه استرس بهتان دست می‌دهد، بهتر است رابطه خود را رها کنید و به سراغ فرد دیگری برای زندگی خود بروید.

 

صاف و صادق، او هیچ اهمیتی به شما نمی‌دهد

شما خودتان متوجه شده‌اید که او اهمیت کافی به شما نمی‌دهد و مطمئن باشید که درست فکر می‌کنید. مشکل اینجاست که اگر در رابطه و عشق یک طرفه باشید، شریک شما اهمیت کافی به شما نمی‌دهد یا هیچ تلاشی نمی‌کند تا شما را به بهانه‌های گوناگون خوشحال کند.

مبنای یک رابطه درست این است که هر دو طرف زندگی روزانه خود را درون زندگی دیگری بگذرانند؛ شریکتان هر روز شما را بررسی می‌کند، احوالتان را می‌بپرسد و نشان می‌دهد که شما اهمیت زیادی برایش دارید. اما در رابطه و عشق یک طرفه، شریک‌تان چنین کاری نمی‌کند، مهم نیست که چقدر امید داشته باشید، او اهمیت زیادی به شما نمی‌دهد، بنابراین این مورد هرگز تغییر نخواهد کرد. این موضوع را سریعتر بپذیرید تا بتوانید او را ترک کرده و این داستان درناک را پشت سر بگذارید.

نشانه های عشق یک طرفه

در نهایت درک اینکه شما در یک رابطه‌ی یک طرفه هستید، دشوار بوده و حتی اعتراف کردن به خودتان سخت تر است، اما پایان دادن به این رابطه عاشقانه مخرب، بدترین قسمت آن است. با این حال، شما باید با این سختی‌ها روبرو شوید، چرا که در حال نابود کردن خود، احساساتان و وقتتان هستید! آیا این رابطه ارزش دارد که احساساتان را دچار مشکل کنید و تا مدت‌ها با استرس زندگی کنید؟ هرچه بیشتر رابطه خود را کش دهید و طولانی کنید، جدایی سخت‌تر خواهد شد.

شما می‌توانید لیستی درست کنید و مشکلات رابطه خود را روی آن ذکر کنید؛ بنویسید که او چگونه با شما رفتار می‌کند، سختی‌های رابطه‌تان را سمت چپ برگه‌ بیاورید و خوبی ها را در سمت راست، اگر در یک رابطه و عشق یک طرفه باشید، قطعا خواهید دید که حفظ رابطه‌تان ارزش ندارد و ویژگی های منفی بسیار بیشتر از مثبت ها هستند!

به خوتان بگویید که او این شانس را داشت که با شما باشد. شما قطعا یک فرد خاص در نوع خود هستید، اگر او شما را نمی‌خواهد، مشکل خودش است نه شما! اگر او شما را دچار استرس و مشکل کرده‌ است، می توانید حتی از او متنفر شوید!

متاسفانه، افرادی که با تمام وجود عاشق می‌شوند، در جهان بسیار نادر هستند و این را آمار اثبات کرده است. شاید بسیاری از مردم دنیا ظاهر عاشق گونه به خود بگیرند اما در واقعیت و درون آنها، عشقی واقعی وجود ندارد! بدتر از این، معمولا انسان ها بعد از مدتی از یکدیگر خسته می‌شوند و اگر شما در ابتدای رابطه‌تان، تصور می‌کردید که در یک رابطه عالی هستید و او نیز اهمیت زیادی به شما می‌دهد، اما در حال حاضر تغییر کرده است، باید بدانید که شاید طرف مقابلاتان از دسته‌ای است که از انسان ها خسته می شود و اگر شما از نوع عاشق پیشه هستید، چرا خوتان را باید با کسی که هم نوع‌تان نیست در یک رابطه نگه دارید؟ او را رها کنید و دنبال آینده بهتری برای خود باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

31
دیدگاه خود را ثبت کنید

23 دیدگاه
8 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
محمد

عشق چیه بابا مگه داریم همش چرته

ناشناس

🙋‍♀️

ناشناس

ووووووووووووو دیجی رو عوض شده کلی

مهناز

اونکه رفت ،رفت به درک
همش حرفه و بازی با احساسات هست

شیوا

عالی بود

ناشناس

عشق چیه ؟آدمها باید خوش باشند،همین

لیلا

جالب بود ممنونم

احسان

اینا همش شعره.

ناشناس

همش مزخرفه

ناشناس

لعنت برعشق

کایلو

عشق یه خاطره است که خیلی زود از یادمون میره همش مثل یه بازی میمونه

فروغ

وقتی دو تا بچه داری و پول کافی نداری مجبوری همه این استرس ها رو تحمل کنی

داود

من هم حدود سی و سه سال پیش عاشق دختر بغایت نازنینی بودم وعشق ما یک عشق کاملا دو طرفه بودولی من نه بخاطر خود خواهی ونه هیچ انگیزه منفی ناچار به ترک این رابطه شدم و مطمئن هستم که هنوز هم که هنوز است هم خودم و هم طرف… بیشتر بخوانید »

من

کسایی ک دارین این مطالبو میخونید و نظر میدید برا این مطالب کم هم ک باشه زحمت کشیدن لااقل بی ادبی نکنید مجبور ک نیستتید اظهار نظر بفرمایید

آقا کریم پور عبّاس M

عشق یک چیزی است خیالبافی. عشق است که باعث رشد و تکامل انسانست. اگه کسی دلش را به هر رهگذری بسپارد…۱۰۰٪ می شکند. آدم باید مطمئن باشد بعد دل به دل راه دهد. اگه کسی رو نمیشناسیدبهش عشق نورزید…یک روزی دلت را می شکند زیرا اونم تو را نمیشناسد از… بیشتر بخوانید »

مریم

۲۰سال پیش یکی اومد وعاشقم شد اونقدر علاقه نشونم داد که باهاش ازدواج کردم و الان ۲تا پسر گل دارم هر کاری تو زندگی براش کردم که داستانش اندازه شاهنامه اس ولی الان میبینم که تمام عشق وعلاقه اش ته کشیده و بی مسئولیت ترین مرد دنیا شده هر روز… بیشتر بخوانید »

سعید

مطلب خوبی بود ممنون از نویسنده
دوستان دخترا و پسرا عشقی وجود نداره ادما بخاطر اپشنا که دارن با هم زندگی میکنن همین

مهراب

من دوساله درگیر عشق یه طرفه هستم هرکاری کنم نمیتونم دل بکنم

سارا

واقعا زیبا بود ،خیلی متشکرم

ناشناس

عشق واقعا میسوزونه