تست سرعت آیفون 10 اس مکس و وان پلاس 6 تی [تماشا کنید]

پیش از این شاهد تست‌های سرعت زیادی بودیم که آیفون 10 اس مکس (iPhone Xs Max) اپل را در برابر برخی از گوشی‌های پرچمدار اندرویدی سال 2018 قرار داده و اقدام به مقایسه آن‌ها کرده‌اند. با اینکه آیفون 10 اس مکس در اغلب تست‌ها عملکرد فوق العاده‌ای داشته و توانسته رقبای خود را شکست دهد اما با این حال مطمئنأ بسیاری از شما کنجکاو هستید بدانید که آیا این گوشی پیروزی کامل برای اپل خواهد بود یا هنوز هم ممکن است یکی از پرچمدارهای سال 2018 توانایی شکست تراشه قدرتمند A12 بایونیک اپل را داشته باشد؟

در ویدیوی جدیدی که توسط وب سایت PhoneBuff منتشر شده، رقابت بین آیفون 10 اس مکس و گوشی اندرویدی قدرتمند و جدید وان پلاس 6 تی را شاهد هستیم. به گفته PhoneBuff، وان پلاس در سال‌های گذشته هم توانسته در برابر آیفون‌های اپل موفق ظاهر شده و با گوشی‌های خود این محصولات را شکست دهد، اما سوال اینجا است که آیا این شرکت توانسته روند رو به رشد خود را ادامه دهد و آیا وان پلاس 6 تی می‌تواند آیفون 10 اس مکس مجهز به A12 بایونیک را مغلوب کند یا نه؟

در دور اول این رقابت چند برنامه از قبل مشخص شده در هر دو گوشی اجرا شد. آیفون 10 اس مکس توانست کل برنامه‌ها را در 1 دقیقه و 47.73 ثانیه اجرا کند، اما وان پلاس 6 تی با وجود عملکرد خوبی که داشت، موفق شد همین برنامه‌ها را 1 دقیقه 56.05 ثانیه اجرا کند.در دور دوم تمام برنامه‌هایی که قبلاً باز شده و به صورت مینیمایز در آمده بودند دوباره باز شدند. همان طور که احتمالاً می‌دانید، سرعت اجرای دوباره برنامه‌هایی که از قبل باز شده‌اند ارتباط مستقیمی به میزان حافظه رم دستگاه دارد. اما نکته عجیب در این بین این است که با وجود دو برابر بودن رم وان پلاس 6 تی در مقایسه با آیفون 10 اس مکس، این پرچمدار اپل بود که دوباره در این مرحله موفق ظاهر شد و با ثبت رکورد 40.95 ثانیه پیروز میدان گردید. وان پلاس 6 تی برای اجرای دوباره برنامه‌های باز شده، به 50.93 ثانیه زمان نیاز داشت.

همان طور که از نتایج این تست می‌توان متوجه شد هیچ کدام از دو گوشی وان پلاس 6 تی و آیفون 10 اس مکس برتری فاحشی در برابر دیگری ندارد و پرچمدار اپل با اختلافی جزئی توانسته پیروز رقابت شود. در ضمن اینگونه تست‌های سرعت و عمکلرد نمی‌توانند نشان دهنده برتری مطلق یک گوشی باشند و فاکتورهای بسیار مهم دیگری هم در انتخاب یک محصول نقش دارند. اما به هر حال در دنیای که سرعت حرف اول را می‌زند، آیفون 10 اس مکس با پردازنده جدید A12 بایونیک توانسته در این زمینه گوی سبقت را از سایر رقبای خود برباید.

منبع ubergizmo

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar