مقایسه دوربین وان پلاس 6 تی و آیفون 10 اس

وان پلاس همواره در طراحی محصولات خود، رقابت با غول‌های صنعت گوشی را هدف قرار داده و دستاوردهای خوبی نیز در این زمینه داشته است. این شرکت در حال حاضر به حدی از توانایی رسیده که می‌تواند گوشی هوشمندی بسیار رده بالا را با قیمت منطقی و مقرون به صرفه روانه بازار کند. اما دستاوردهای وان پلاس هیچگاه در بخش دوربین به خوبی سایر بخش‌ها نبوده است. حال سؤال این است که آیا وان پلاس 6 تی (OnePlus 6T) توانسته تغییری در این روند ایجاد کند؟

برای کمک به پی بردن به پاسخ این سؤال، در مطلب پیش رو قصد داریم پرچمدار جدید وان پلاس را در برابر آیفون 10 اس اپل قرار داده و دوربین این دو گوشی رده بالا را با هم مقایسه کنیم. به جرأت می‌توان گفت آیفون 10 اس بهترین گوشی ساخت اپل است که فناوری نوین بسیاری، از جمله تکنولوژی Smart HDR جدید شرکت، در آن به کار گرفته شده است.

دوربین دوگانه آیفون 10 اس قادر است عکس‌های بسیار زیبا، پر جزئیات و چشم نوازی ثبت کند. اپل با تلفیق سنسور جدید خود با ISP و موتور عصبی، توانسته دوربین پرچمدار جدید خود را تواناتر از همیشه کند. همچنین عکس‌های پرتره گرفته شده توسط این گوشی نیز بسیار بهتر از همیشه هستند.

اپل همیشه به عنوان یک شرکت پیشرو در بخش دوربین گوشی‌های هوشمند بوده و آیفون 10 اس همچنان ثابت می‌کند که مهندسین این شرکت دقیقاً می‌دانند به دنبال چه هستند. با اینکه آیفون 10 اس بهترین دوربین موجود در بازار را ندارد، اما به این مقام بسیار نزدیک است.

OnePlus 6T 600x339 - مقایسه دوربین وان پلاس 6 تی و آیفون 10 اس

در عین حال، وان پلاس در گوشی وان پلاس 6 تی با بازنگری و بهبود سخت افزار و نرم افزار خود، تمام تلاش خود را به کار بسته تا اوضاع را به نفع خود تغییر دهد. این گوشی پرچمدار دارای یک دوربین دوگانه (16 مگاپیکسل + 20 مگاپیکسل) با پشتیبانی از نورپردازی استودیویی، پردازش چند فریمی و تشخیص هوشمند صحنه است. این ویژگی‌ها برای ایجاد بهترین تجربه دوربین در یک گوشی ساخت وان پلاس کافی به نظر می‌رسند.

اما جالب‌ترین ویژگی جدید اضافه شده در وان پلاس 6 تی Nightscape نام دارد، که بنا به وعده‌های داده شده قرار است امکان ثبت عکس‌های باکیفیت‌تر را در شرایط نور کم فراهم کند. بر اساس گفته‌های وان پلاس، Nightscape توانایی حذف بخش عمده‌ای از نویزها را به دوربین داده و در نتیجه به ثبت دقیق‌ترین و باکیفیت‌ترین تصاویر ممکن کمک خواهد کرد.

همه آنچه که تاکنون گفتیم تنها بخش تئوری ماجرا هستند اما همان طور که همه شما می‌دانید، عملکرد واقعی دوربین در عمل و هنگام کار با گوشی مشخص می‌شود. به همین منظور در ادامه یک گالری از تصاویر گرفته شده با دوربین گوشی‌های وان پلاس 6 تی و آیفون 10 اس برای شما تدارک دیده‌ایم تا با مقایسه آن‌ها بتوانید قضاوت بهتری در مورد کیفیت دوربین ساخته جدید وان پلاس داشته باشید.

منبع technobuffalo

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar