وان پلاس نورد N10‌ 5G و نورد N100 تنها یک به‌روزرسانی اندروید خواهند داشت!

وان پلاس تا قبل از امسال تنها به عنوان تولید کننده گوشی‌های هوشند رده بالا شناخته می‌شود، اما از اوایل سال و با عرضه وان پلاس نورد (OnePlus Nord) این رویه را تغییر داد تا شانس خود را در بازار محصولات میان‌رده و ارزان قیمت هم امتحان کند. در ادامه نیز دو مدل دیگر با نام‌های وان پلاس نورد N10‌ 5G و نورد N100 معرفی شدند تا تنوع محصولات مقرون به صرفه شرکت بیشتر شود. اما به راستی وان پلاس برای کاهش قیمت محصولاتی از این دست از چه ترفندهایی استفاده کرده است؟

مسلماً یکی از اولین راهکارها برای کاهش قیمت یک گوشی، استفاده از سخت افزارهای ضعیف‌تر در مقایسه با مدل‌های پرچمدار است. هزینه تولید اینگونه سخت افزارها به مراتب پایین‌تر است و به تولید کننده گوشی اجازه می‌دهد تا قیمت تمام شده گوشی‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهد. اما وان پلاس برای کاهش قیمت گوشی‌های نورد N10‌ 5G و نورد N100 از یک راهکار دیگر هم استفاده کرده که البته بسیار باعث ناامیدی است.

بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، وان پلاس برای گوشی‌های نورد N10‌ 5G و نورد N100 تنها یک به‌روزرسانی بزرگ نرم افزاری را آماده و عرضه خواهد کرد و پس از آن پشتیبانی از این محصولات تنها به ارائه پچ‌های کوچک و امنیتی محدود خواهد بود (تنها تا دو سال بعد از عرضه)! این در حالی است که شرکت چینی وان پلاس همواره گوشی‌های خود را برای مدت 2 سال از جهت عرضه به‌روزرسانی‌های بزرگ اندروید پشتیبانی می‌کرد و تا 3 سال هم وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌های کوچک را در اختیار کاربران قرار می‌داد.

گوشی وان پلاس نورد N10‌ 5G

اوضاع وقتی ناامید کننده‌تر می‌شود که بدانید گوشی‌های نورد N10‌ 5G و نورد N100 با سیستم عامل پیش فرض اندروید 10 و در اواخر عمر این سیستم عامل عرضه شدند و در نتیجه ارائه به‌روزرسانی اندروید 11 که در قالب رابط کاربری OxygenOS 11 خواهد بود، اولین و آخرین اقدام وان پلاس برای پشتیبانی نرم افزاری عمده از این محصولات است!

وان پلاس همواره به کیفیت بالای ساخت محصولات و پشتیبانی خوبی که ارائه می‌کرد، مشهور بود. اما با این روندی که به تازگی در پیش گرفته به نظر می‌رسد نه تنها موفقیت خاصی از لحاظ میزان فروش کسب نخواهد کرد بلکه اعتبار و محبوبیتی را که طی این چند سال به دست آورده بود، خدشه‌دار کرده و از کاربران سلب اعتماد خواهد کرد.

در هر صورت، اگر قصد خرید یکی از گوشی‌های نورد N10‌ 5G و نورد N100 را داشتید، حتماً به پشتیبانی نرم افزاری کوتاه مدت وان پلاس توجه داشته باشید چرا که باعث می‌شود، مدت زمانی که می‌توانید از گوشی خود استفاده کرده و مجبور به خرید مدل جدیدتر نباشید، به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها