مدیر عامل OpenAI نسبت به تأثیرات ChatGPT ابراز نگرانی کرد!

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI اخیراً در اظهارنظری جالب در رابطه با تأثیرات بالقوه‌ای که جدیدترین هوش مصنوعی ساخت این شرکت یعنی ChatGPT می‌تواند در سطح جوامع انسانی داشته باشد، ابراز نگرانی کرده است. وی در مصاحبه‌ای که با ABC News داشته، اعتراف کرده است که از توانایی‌های بالقوه ChatGPT برای حذف مشاغل انسانی “کمی ترسیده است”! او همچنین در مورد احتمال استفاده از این چت بات برای اهداف مخربی مانند انتشار اطلاعات نادرست در مقیاس بزرگ یا حملات سایبری ابراز نگرانی کرده است.

آلتمن اذعان کرده که در حالی که ChatGPT در حال حاضر بسیار تحت کنترل انسان است، این خطر وجود دارد که افراد یا سازمان‌های دیگر موارد ایمنی در رابطه با هوش مصنوعی را رعایت نکنند. او هشدار کرده که جوامع انسانی باید در اسرع وقت راهکارهای لازم برای نحوه تنظیم و مدیریت تأثیرات بالقوه فناوری هوش مصنوعی مانند ChatGPT را کشف و اعمال کنند.

OpenAI اخیراً نسخه چهارم از ربات هوش مصنوعی ChatGPT را راه‌اندازی کرده و ادعا می‌کند که نسبت به نسخه‌های قبلی «خلاقانه‌تر و تعاملی‌تر» است. این شرکت همچنین اشتراک ChatGPT Plus را برای کاربران عرضه کرده که دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های جدید از جمله GPT-4 را ارائه می‌دهد.

ChatGPT

با این حال، آلتمن اذعان کرده که توسعه هوش‌های مصنوعی پیشرفته مانند ChatGPT می‌تواند به طور بالقوه منجر به تغییرات شغلی برای انسان‌ها شود. او نسبت به توانایی بشر برای انطباق با تغییرات عمده‌ای که این فناوری ایجاد خواهد کرد ابراز اطمینان کرده، اما در عین حال هشدار داده که تغییرات سریع فناوری می‌تواند چالش‌های مهمی را در پی داشته باشد.

به طور کلی، نظرات آلتمن ماهیت پیچیده و اغلب غیرقابل پیش‌بینی فناوری هوش مصنوعی و تأثیرات بالقوه آن بر جامعه را برجسته می‌کند. در حالی که هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که بسیاری از صنایع را متحول کرده و زندگی ما را از طرق مختلف بهبود ببخشد، اما چالش‌ها و خطرات قابل توجهی را نیز به همراه دارد که باید به آن‌ها توجه شود. همانطور که هوش مصنوعی به تکامل خود ادامه می‌دهد و پیشرفته‌تر می‌شود، برای جامعه انسانی نیز بسیار مهم است که تاثیرات آن را به دقت بررسی و مدیریت کند.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها