گوشی جدید اوپو با دوربین 42 مگاپیکسلی و توانایی زوم 10 برابر راهی بازار می‌شود

کمپانی اوپو، در بهار سال آینده گوشی جدید خود را که دوربینی با توانایی زوم 10 برابر دارد عرضه می‌کند. اما زوم 10 برابر واقعا به چه معناست؟

سیستم تصویربرداری این گوشی، با یک دوربین بسیار عریض 120 درجه‌ای با فاصله کانونی 16 میلی‌متر شروع می‌شود. دوربین دوم و اصلی نیز سنسوری 48 مگاپیکسلی و فاصله کانونی 28 میلی‌متری دارد. در آخر لنزهای دوربین سوم، با فاصله کانونی 160 میلی‌متر تصویربرداری می‌کند. این دوربین سنسوری با کیفیت 12 مگاپیکسل دارد. در نتیجه، توانایی زوم تا 10 برابر در این دوربین فراهم می‌شود. در اینجا تصاویر  گرفته شده با دوربین‌ بسیار عریض 120 درجه‌ای و تصاویر زوم شده با دوربین اصلی به کمک دوربین سوم مقایسه شده‌است.

توجه داشته باشید که هنوز بسیاری از سازندگان گوشی‌های هوشمند، توانایی تهیه یک عکس با زوم بالا توسط یک لنز بسیار عریض را ندارند. اگر بخواهیم عکس بسیار عریض دوربین‌ هواوی میت 20 پرو را زوم کنیم، حداکثر تا 5 برابر توانایی انجام این کار وجود دارد.  همچنین تصویر در دوربین بسیار عریض سامسونگ گلکسی اس 10، حداکثر تا 4.3 برابر زوم می‌شود.

لنز دوربین تله فوتو این گوشی، در واقع طرحی از یک پریسکوپ به همراه یک منشور است که نور ورودی را تا 90 درجه بازتاب می‌کند. به طور شگفت‌انگیزی، از منشور این دوربین، برای ایجاد ثبات در تصاویر استفاده شده است. همچنین دوربین 48 مگاپیکسلی این گوشی دارای سیستم OIS است، سیستمی که باعث ثابت ماندن تصویر هنگام لرزش دوربین می‌شود.

دوربین گوشی جدید اوپو به دلیل طراحی خاص خود، 55 بار نازک‌تر از نسخه قبلی‌اش است. در واقع ضخامت این دوربین در حدود 6.76 میلی‌متر است

اوپو هم‌اکنون تولید انبوه این گوشی را آغاز کرده و اولین عرضه آن به بازار، در بهار سال آینده خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع GSM Arena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.