کشف حالت مطالعه Paper با هدف شبیه‌سازی کاغذ در گوشی‌های شیائومی!

ظاهراً شیائومی در حال کار بر روی یک حالت مطالعه ویژه به نام حالت کاغذی (paper) است تا آن را به بخش تنظیمات نمایشگر در MIUI 12 اضافه کند. این گزینه که هنوز در دسترس کاربران نیست، بخشی از “حالت مطالعه پیشرفته” در رام نسل بعدی شیائومی خواهد بود. گفته می‌شود که در این حالت جدید،‌ خروجی صفحه نمایش تا جای ممکن شبیه به کاغذ خواهد بود تا بیش از پیش بتواند از خستگی چشم کاربر در هنگام مطالعه جلوگیری کند. تنظیمات مربوط به حالت کاغذی در نسخه بتای رام چینی MIUI 12 کشف شده و اولین بار توسط یک بلاگ لهستانی گزارش شده بود.

بر اساس این گزارش، گزینه Paper در بخش تنظیمات حالت مطالعه MIUI 12 اضافه خواهد شد. این حالت بافت کاغذ را در تمامی بخش‌های صفحه نمایش شبیه‌سازی کرده و نمایشگر گوشی را شبیه به صفحات جوهر الکترونیکی (e-ink) خواهد کرد. هنوز در هیچ اطلاعاتی در رابطه با زمان در دسترس قرار گرفتن این گزینه ارائه نشده اما امیدواریم در آینده‌ای نزدیک خبرهای بیشتری در این خصوص بشنویم.

حالت مطالعه Paper در MIUI 12

با این حال، گزینه کاغذی تنها تغییر اعمال شده در بخش حالت مطالعه MIUI 12 نخواهد بود. گفته می‌شود که علاوه بر این گزینه، سه گزینه دیگر هم به رام جدید شیائومی اضافه خواهد شد تا کاربران بتوانند دمای رنگی صفحه نماش را مطابق با نیاز و راحتی خود تنظیم کنند. بر اساس گزارش مذکور، این سه گزینه به ترتیب عبارتند از: Full Colors (تمام رنگی)، Light Colors (رنگ‌های ملایم) و Black and White (سیاه و سفید).

گزینه اول به جز کاهش رنگ زرد، هیچ تغییری در شدت رنگ‌های دیگر اعمال نخواهد کرد، در حالی که در گزینه دوم تمامی رنگ‌ها ملایم‌تر از حالت عادی و شبیه به حالت Chromatic در گوشی‌های وان پلاس، نمایش داده خواهند شد. کارایی حالت سوم هم که کاملاً از نامش مشخص است و تصاویر را به صورت سیاه و سفید نمایش خواهد داد.

همان‌طور که گفتیم هنوز هیچ یک از گزینه‌های اشاره شده در بالا، در بیلدهای رسمی MIUI اضافه نشده‌اند و شیائومی هم هیچ زمان دقیقی برای در دسترس قرار گرفتن آن‌ها اعلام نکرده است.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها