آیا می دانید که پاول دورف، خالق تلگرام به فارسی و 6 زبان دیگر تسلط دارد؟

اگر به زبان خارجی تسلط داشته باشید، قطعا می دانید که یادگیری زبان جدید به راحتی آب خوردن که تصور می شود، نیست و برای درک کامل یک زبان جدید، باید روزهای زیادی تلاش کرد، تا به نتیجه رسید. بارها شنیده شده افراد زیادی که سنی هم ندارند و هدفشان اصلا یادگیری زبان نبوده، مدعی شده اند که به ده ها زبان تسلط دارند، اما اگر نخواهیم خودمان را گول بزنیم،  این تسلط، آن چیزی نیست که همگان فکر می کنند.

نکته جالبی که  در این مطلب قصد داریم به آن اشاره کنیم، این است که پاول دورف، خالق تلگرام  مدعی شده که به زبان های فارسی، انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی تسلط دارد. البته او در مورد میزان تسلط خود به این زبان ها، صحبتی نکرده، اما در شبکه اجتماعی VK می توان دید که وی در قسمت اطلاعات، توانایی صحبت به زبان فارسی و … را درج کرده است.

پاول دورف، خالق تلگرام به فارسی و 6 زبان دیگر تسلط دارد

سختی یادگیری براساس زبان اصلی شما متفاوت خواهد بود. براساس اطلاعات، برای کسانی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. یادگیری زبان‌های گروه ساده که شامل فرانسه، ایتایایی، آلمانی، اسپانیایی  و … می شود، 600 ساعت زمان خواهد برد. زبان فارسی جزو گروه چهارم قرار دارد که برای یادگیری آن 1100 ساعت، باید وقت گذاشت. با یک حساب ساده می توان گفت که اگر روزی 3 ساعت وقت برای یادگیری زبان فارسی بگذارید، بیش از یک سال زمان خواهد برد که این زبان را یاد بگیرید.

حال اینکه پاول دورف به 6 زبان به همراه زبان مادری خود،یعنی روسی تسلط دارد، بسیار جالب بوده. البته او در کشورهای زیادی زندگی کرده و شاید یادگیری زبان های جدید، امری جدایی ناپذیر از زندگی دورف است. اما یادگیری زبان فارسی به دلیل اینکه وی تا به حال به ایران و هیچ کشور فارسی زبانی، سفر نکرده از این جهت جالب است که تلگرام بیش از 40 میلیون کاربر در ایران دارد و شاید پاول خودش در حال ترجمه تلگرام به زبان فارسی است!

لینک کوتاه http://bit.ly/2NsSjUN

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط