دیجی فکت:21 دانستنی درباره‌ی فیلیپین

فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا، غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین قرار گرفته است. فیلیپین در بین سال‌های 1565 تا 1898 مستعمره‌ی اسپانیا بوده و نام این کشور از پادشاه اسپانیا یعنی فلیپ دوم نشأت گرفته است. پایتخت این کشور مانیل و واحد پول آن پزو می‌باشد.در ادامه با ۲۱ دانستنی درباره‌ی فیلیپین با دیجی رو همراه باشید.

1- فیلیپین اولین کشوری در جنوب شرقی آسیا بود که بعد از جنگ جهانی دوم در سال 1945 استقلالش را به دست آورد.

2- فیلیپین با کشف 16 گونه‌ی جدید پستاندار در 10 سال گذشته، بیشترین نرخ کشف گونه‌های جدید حیوانی را به خود اختصاص داده است.

3- قاچاق انسان یک مشکل بزرگ در فیلیپین است. این کشور رتبه‌ی چهارم را در زمینه‌ی فحشای کودکان دارد. تخمین‌ زده می‌شود که حدود 375 هزار زن و کودک در مبادله‌ی جنسی هستند و میانگین سنی آن‌ها 15 تا 20 سال است وحتی برخی از آن‌ها فقط 11 سال سن دارند.

4- بزرگ‌ترین کفش‌های دنیا در سال 2002 در فیلیپین ساخته شده‌اند. این کفش‌ها 5.3 متر طول، 2.4 متر عرض و تقریباً 2 متر ارتفاع دارند. این کفش‌ها به پول فیلیپین 2 میلیون ارزش دارند.

5- از میان 10 مرکز خرید بزرگی که در دنیا وجود دارد، 3 تای آن‌ها در فیلیپین هستند.

6- بزرگ‌ترین مروارید دنیا در سال 1934 توسط یک غواص فیلیپینی کشف شد. این مروارید 6.35 کیلوگرم وزن و 4 سانتی‌متر قطر دارد. این مروارید ارزشی 40 میلیون دلاری داشته و تخمین زده می‌شود که 600 ساله باشد.

7- فیلیپین بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی نارگیل و میوه‌های استوایی می‌باشد.

8- برخی از فیلیپینی‌ها به عدد 13 حساس هستند و مثلاً از نشستن 13 نفری بر سر یک میز اجتناب می‌کنند. هم‌چنین تعداد پله‌های ورودی اصلی خانه نباید قابل تقسیم به 3 باشد.

9- فیلیپین تنها کشور آسیایی است که اکثریت مسیحی دارد. 85% از جمعیت فیلیپین مسیحی هستند.

10- جمعیت فیلیپین حدود 100 میلیون نفر است که این آمار فیلیپین را به 12امین کشور پرجمعیت دنیا تبدیل می‌کند. نرخ تولد در این کشور سالانه حدود 2% است که این فیلیپین را به یکی از کشورهای سریع‌الرشد دنیا تبدیل می‌کند.

11- طبق رسومات فیلیپین، باز کردن کادو به محض دریافت آن کاری غیرمؤدبانه است.

12- فیلیپین تنها کشوری در دنیاست که وقتی در جنگ است پرچمش وارونه برافراشته می‌شود.

13- یویو در ابتدا یک سلاح فیلیپینی بوده و یویوی مدرن توسط یک فرد فیلیپینی- آمریکایی اختراع شده است. کلمه‌ی یویو به فیلیپینی قدیم بوده و به معنای «برگرد» می‌باشد.

14- انگلیسی و فیلیپینی 2 زبان رسمی و شناخته‌شده‌ای هستند که در فیلیپین صحبت می‌شوند.

15- آنتی‌بیوتیک اریترومایسین در سال 1949 توسط یک دکتر فیلیپینی اختراع شد.

16- فیلیپین دومین مجمع‌الجزایر بزرگ در دنیاست که از 7107 جزیره تشکیل شده است.

17- دریاچه‌ی عروس دریایی در فیلیپین حاوی بیش از 13 میلیون عروس دریایی است.

18- BrunoMars نصف فیلیپینی است و نصف پورتوریکویی.

19- سیستم‌های ABS ماشین در فیلیپین ساخته شده‌اند.

20- محبوب‌ترین ورزش فیلیپین بسکتبال است.

21- فیلیپین مرکز پیام‌رسانی جهان می‌باشد. روزانه 35 میلیون فیلیپینی حدود 450 میلیون اس‌ ام اس ارسال می‌کنند. یعنی بیشتر از اروپا و آمریکا روی هم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع factretriever
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها