پلی استیشن 4 سال 2017 را با فروش فوق العاده 73.6 میلیون واحدی به پایان رساند

سونی به تازگی در خبری که البته هیچ کس را متعجب نکرد، اعلام نمود که کنسول پلی استیشن 4 این شرکت سال بسیار خوبی را پشت سرگذاشته و سال 2017 برای این محصول سالی شگفت انگیز بوده است.

بر اساس آمار و ارقامی که سونی در وب سایت خود درج کرده، پلی استیشن 4 موفق شده تا آخر سال 2017 میلادی بیش از 73.6 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروش داشته باشد. البته این رکورد خوب به لطف فروش 5.9 میلیون واحدی در تعطیلات سال نو میلادی (از 20 نوامبر تا 30 دسامبر) به دست آمده است.

همان طور که می توان انتظار داشت، فروش خوب سخت افزار پلی استیشن 4 باعث شده تا فروش بازی های این کنسول نیز بسیار بالا باشد. در طول تعطیلات سال نو، 55.9 میلیون نسخه بازی پلی استیشن 4 به فروش رفته که البته هر دو بخش فیزیکی و دیجیتالی را شامل می شود و همین فروش بسیار در آستانه سال نو باعث شد تا مجموع بازی های فروخته شده تا پایان سال 2018 میلادی به عدد شگفت انگیز 645 نسخه برسد.

پلی استیشن 4

همان طور که در ابتدای متن نیز اشاره کردیم، این اعداد و ارقام فوق العاده برای کنسول پلی استیشن 4 جای تعجبی نداشته و چیزی غیر از این نیز انتظار نداشتیم. با اینکه سونی برخلاف نینتندو و مایکروسافت هیچ کنسول جدیدی را در سال گذشته عرضه نکرد، اما با انتشار پیوسته عناوین تراز اول و محبوب برای سخت افزار خود، توانست بسیاری از گیمرها را به سمت خود جلب کرده و آمار فروش کنسول نسل هشتمی خود را بالاتر ببرد.

با وجود اینکه فروش پلی استیشن 4 در تعطیلات سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 6.2 میلیون دستگاه فروش داشت، کاهش یافته، اما با در نظر گرفتن رقابتی که به واسطه عرضه کنسول بسیار موفق نینتندو سوئیچ و البته ایکس باکس ایکس شکل گرفته بود، می توان به بزرگی کاری که سونی انجام داده، پی برد.

 

منبع attackofthefanboy
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها